Łódź walczy ze smogiem

Pomożemy łodzianom przy wszelkich formalnościach w programach dotacyjnych, szczególnie w zdobywaniu pieniędzy z programu „Czyste Powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Konferencja prasowa
- Bardzo się cieszę, że łodzianie złożyli w tej edycji naszego miejskiego programu wymiany pieców wnioski na likwidację aż 1120 starych kopciuchów.

Główne cele miejskiego wsparcia to wyeliminowanie kopciuchów z miejskich budynków, eliminacja niskiej emisji z nieruchomości prywatnych i sprawne wykorzystanie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej (Green Deal).

Program Czyste Powietrze – Łódź zaangażuje się w jego wdrażanie  (efekty pracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w naszym mieście są niewystarczające w 2019 r. dzięki programowi zlikwidowano 33 piece, w 2020 r.– 110 pieców).

Program Ekodoradca – wzorem Krakowa i Małopolski, Łódź zatrudni doradców, którzy pomogą wybrać technologię i wypełnić wnioski, przygotujemy bazę wiedzy.

- Bardzo się cieszę, że łodzianie złożyli w tej edycji naszego miejskiego programu wymiany pieców wnioski na likwidację aż 1120 starych kopciuchów. Ponieważ wnioski znacznie przekroczyły kwotę 3 milionów złotych przeznaczonych na bezzwrotne dotacje, pani prezydent podjęła decyzję o dołożeniu 1 miliona 474 tysięcy złotych do programu, by każdy łodzianin, który chce zlikwidować piec węglowy otrzymał dopłatę. Rada Miejska w środę przegłosowała te zmiany i łodzianie będą mogli wymienić tyle pieców, na ile złożyli wniosków. To bardzo dobra wiadomość.  I nie jedyna. Zaczynamy zgodnie z obietnicą wspierać Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, który dysponuje potężnymi środkami na wymianę pieców w domach jednorodzinnych w ramach programu „Czyste powietrze”. Miejsce, w którym jesteśmy dobitnie wskazuje na to, że przed nami jeszcze wiele pracy. – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi

Polecane aktualności

Łódzka uczelnia opracowała proste rozwiązanie przyjaznego dla środowiska i zwierząt pozbywania się zużytych maseczek

informacja prasowa

„Maskonur” to wynalazek opracowany Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z WWF Polska więcej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni w centrum Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni – niezwykłe odkrycia na... więcej

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Kontakt