Wella Company inwestuje w Łodzi

Globalna firma kosmetyczna otwiera nowe Centrum Usług Wspólnych. #lodz #investinlodz #fdi

Wella Company, światowy lider branży kosmetycznej o wartości 100 miliardów dolarów, planuje otworzyć w Łodzi nowe Centrum Usług Wspólnych (SSC) dla regionu EMEA. Nowa inwestycja to niewątpliwie duży sukces korporacji, ale także ogromna szansa rozwojowa dla regionu. Dzięki niej powstaną nowe miejsca pracy, przede wszystkim dla specjalistów i menedżerów, którzy, a pod jej skrzydłami będę mogli doskonalić swoje umiejętności z obszaru finansów oraz IT.

Łódź to miejsce wyjątkowe: pełne dobrej energii, wspaniałych ludzi, posiada także bogatą historię przemysłową. Dodatkowo lokalizacja sprawia, że ​​jest to doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu. Potencjał miasta dostrzegło już wiele światowych marek, które uruchomiły w Łodzi podobne ośrodki. Miejsce znane głównie z fabryk oraz uczelni
i studentów, zostanie teraz wzbogacone o nową inwestycję globalnej firmy kosmetycznej. Nowe Centrum Usług Wspólnych Wella Company w Łodzi będzie wspierać zespoły zajmujące się procesami finansowymi i służyć jako Centrum Doskonałości IT (COE) dla regionu EMEA.

„Stworzenie Centrum Usług Wspólnych to bardzo ważny projekt dla Wella Company, a Łódź była doskonałym wyborem dla naszej inwestycji: zarówno partnerzy, jak i infrastruktura w zupełności odpowiadają naszym potrzebom. To miasto o silnych korzeniach przemysłowych, o wysokim poziomie wykształcenia, które owocuje wieloma wykwalifikowanymi specjalistami. Uważamy, że inwestycja w tym regionie to to nie tylko duża korzyść dla nas, ale także ogromna szansa na rozwój Łodzi. Dlatego też jesteśmy dumni, że właśnie tutaj powstanie CUW i bardzo doceniamy wsparcie, jakie otrzymaliśmy od władz miasta. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja przyczyni się do powstania potencjału biznesowego dla mieszkańców Łodzi i posłuży im przy podejmowaniu ważnych decyzji zawodowych” – mówi Natalia Lisina, Dyrektor Generalny Wella Company na Europę Wschodnią.

Globalna korporacja wyznacza nowe trendy w branży. Stale podnosząc poprzeczkę i branżę kosmetyków do pielęgnacji włosów i paznokci, Wella Company przyczynia się do zmiany świata na lepsze. Jako firma odpowiedzialna społecznie, budując w Łodzi wysoko wykwalifikowany zespół, Wella Company będzie ważnym bodźcem dla regionu i motorem rozwoju gospodarczego. Wella Company wierzy, że nowe Centrum Usług Wspólnych to inwestycja w ludzi, marzenia i talenty.

Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi mówi: „Marka naszego inwestora, czyli Welli nawiązuje w swojej nazwie do niemieckiego słowa „fala”, a charakterystyczny logotyp marki ilustruje postać kobiety z pofalowanymi włosami. Taką identyfikację marki wprowadzono w 1924 r. W tym czasie symbolem Łodzi były pracujące w przemyśle włókienniczym kobiety, wtedy również do powszechnego użycia został przywrócony historyczny herb miasta – łódka. Mam nadzieję, że fala inwestycyjna, która podnosi dzisiaj Łódź, będzie się już tylko wzmagać. Wraz z Wellą napływają do naszego miasta wysokojakościowe miejsca pracy w usługach, czyli coś bez czego żadne miasto z aspiracjami nie może się dzisiaj obejść. Mam nadzieję, że Wella w pierwszych miesiącach działania w Łodzi szybko skompletuje poszukiwaną załogę i będzie to początek udanej współpracy partnerów, którzy z wielu względów pasują do siebie idealnie. 

Wella Company jest jedną z wiodących firm kosmetycznych na świecie, składającą się z rodziny kultowych marek, takich jak Wella Professionals, Clairol, OPI, Nioxin i ghd. Zatrudniając 6 000 pracowników na całym świecie i będąc obecną w ponad 100 krajach, Wella Company i jej marki pozwalają konsumentom być sobą. Jako innowatorzy w branży włosów i paznokci, Wella Company wzmacnia swoich pracowników, aby zachwycać konsumentów, inspirować profesjonalistów, angażować społeczności i zapewniać zrównoważony wzrost różnych grupom interesariuszy.

Więcej informacji na temat Wella Company można znaleźć na stronie: www.wellacompany.com.

#lodz #investinlodz #fdi

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Kontakt