Różowe flamingi z Hiszpanii na Młynku

3 piękne flamingi „przyfrunęły” na stawy na Młynku. Różowe flamingi dotarły do Łodzi ze słonecznej Hiszpanii. Jak tylko sytuacja pandemiczna w Polsce pozwoli, będzie można korzystać zarówno z tych wyjątkowych rowerów, jak i z pozostałego sprzętu wodnego, dostępnego w obiekcie MOSiR.

Flamingi - 4–osobowe rowery wodne -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Jak tylko sytuacja pandemiczna w Polsce pozwoli, będzie można korzystać zarówno z tych wyjątkowych rowerów, jak i z pozostałego sprzętu wodnego, dostępnego na Młynku , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Rowery są 4–osobowe, to kolejna inwestycja realizowana na tym terenie z Budżetu Obywatelskiego. Także w tym roku zainstalowany został kaczkomat na terenie parku – czyli automat do wydawania karmy dla kaczek. Miłośnicy zwierząt mogą za złotówkę kupić karmę i dokarmiać te piękne ptaki.

- Obiekt rekreacyjny Młynek sukcesywnie od 6 lat jest ulepszany i rozwijany po to, by mieszkańcy mogli korzystać z jak największej liczby atrakcji. Siłownia, plac zabaw dla dzieci, miejsca do grillowania, fantastyczne ścieżki pieszo-rowerowe i w końcu przystań wyposażona w sprzęt wodny – zadowoli niemal każdego mieszkańca. – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

Flamingi i kaczkomat to na Młynku pierwsze inwestycje w tym roku. Kolejne są właśnie przygotowywane.

- W roku 2021 na Młynku pojawi się jeszcze elektryczny pojazd sprzątający, stacje do segregacji odpadów oraz kolejne elementy małej architektury – to wszystko za kwotę 400 tys. zł. Powstanie także boisko sportowe do unihokeja wyposażone w bramki, bandy i piłko chwyty, na które przeznaczymy prawie 300 tys. zł– informuje Łukasz Kucharski, dyrektor MOSiR w Łodzi

Do tej pory na Młynku od 2015 roku powstały:

  • 2019 rozbudowa placu zabaw, powstało linarium, dobudowano dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Pojawiły się także nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki.
  • 2018 – przystań na Młynku, nowoczesny, energooszczędny, przyjazny środowisku budynek MOSiRu z miejscem do przechowywania sprzętu wodnego i urządzeń pielęgnacyjnych.

    Wówczas wybudowane zostało także charakterystyczne młyńskie koło oraz nowe pomosty, dzięki którym bezpiecznie można wodować kajaki i pozostały sprzęt.
  • od 2015 do 2017 roku - najpierw powstały ścieżki – od strony południowej, północnej, potem ogrodzenie terenu, do tego nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej.

W sumie dzięki inicjatywie łodzian i Budżetowi Obywatelskiemu, na Młynku powstały inwestycje na łączną kwotę 4,9 mln zł.

IX edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego wystartuje już niedługo. 10 maja rozpoczyna się etap składania wniosków. Potrwa 3 tygodnie – do 31 maja. Już teraz warto zastanowić się nad tym, czego w miejskiej przestrzeni, na osiedlach brakuje, co można poprawić. Pomysły będzie można przekuć we wnioski do BO. W tym roku kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski to 26 mln zł. Z tego 5,5 mln to pieniądze na projekty ponadosiedlowe, pozostałe 20,5 mln to kwota na projekty osiedlowe. Wnioski będzie można składać w formie elektronicznej (formularz będzie dostępny na stronie www.lodz.pl/bo) oraz w formie papierowej w kancelarii Urzędu Miasta Łodzi na Piotrkowskiej 104.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt