Ruszył punkt powszechnych szczepień w hali przy ul. Skorupki

W środę 5 maja o godzinie 10:00 pierwszy pacjent ma przyjąć szczepionkę w punkcie szczepień powszechnych przy ul. Skorupki.

Ruszył punkt powszechnych szczepień w hali przy ul. Skorupki
W środę 5 maja o godzinie 10:00 pierwszy pacjent ma przyjąć szczepionkę w punkcie szczepień powszechnych przy ul. Skorupki.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zaproponowała MCM Jonschera 2200 dawek szczepionek na ten tydzień: 1100 dawek Moderny oraz 1100 Astra Zeneca. To oznacza, że MCM będzie szczepił po ok. 440 osób dziennie - codziennie, od 5 do 9 maja. Tymczasem ten punkt szczepień przygotował się na szczepienie po 1000 osób dziennie.

Do Sport Areny wczoraj dla Miejskiego Centrum Medycznego im. Rydygiera przyjechało 7600 dawek Moderny.

Bionanopark, który jest trzecim punktem szczepień masowych i miał szczepić od 26 kwietnia po 500 osób dziennie – nie dostał jeszcze od RARS żadnej zwiększonej liczby dawek szczepionek. Dodatkowe pomieszczenia i sprzęty przygotowywane dla zwiększonej liczby szczepień stoją dziś puste.

MCM im. Jonschera od grudnia 2020 r. funkcjonuje również jako szpital węzłowy i w placówce przy ul. Milionowej 14 szczepi medyków i opiekunów z domów pomocy społecznej. Do tej pory zaszczepił tam ok. 5000 osób. Ponadto Jonscher prowadzi punkt szczepień w poradni przy ul. Leczniczej (ok. 1500 zaszczepionych osób od stycznia) oraz szczepił podopiecznych łódzkich DPS (przy ul. Przybyszewskiego, Podgórnej i Strzelców Kaniowskich)

 - W drugim miejskim punkcie szczepień powszechnych, który uruchomiło nasze Centrum Medyczne im. Jonschera możemy szczepić każdego dnia nawet 1000 osób dziennie. Miasto przygotowało aż trzy punkty, w których moglibyśmy każdego dnia zaszczepić nawet 2500 osób. To Sport Arena, tutejsza hala oraz obiekt naszej miejskiej spółki Bionanopark.  Byliśmy gotowi, by ruszyć pełną parą od 26 kwietnia. Niech o stanie naszych przygotowań świadczy praca punktu szczepień w Sport Arenie. Tam, od 27 kwietnia do wczoraj (wtorku, 4 maja) zaszczepiliśmy 8000 osób - po około 1000 każdego dnia. Taki sam plan mamy na ten tydzień. Ten punkt, w którym stoimy, w hali przy Skorupki jest przygotowany, by robić to samo: 1000 szczepień każdego dnia. Na ten tydzień dostaliśmy zaś do tego punktu jedynie 2200 szczepionek, które pozwalają nam zrobić od dziś do niedzieli 9 maja ok. 440 szczepień każdego dnia. Nie kryję, że mam nadzieję, iż Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, która dostarcza szczepienia nie pozwoli, by potencjał tego miejsca, kadra medyczna, nie były w pełni wykorzystane. Szczególnie, że Jonscher to znakomity, zaprawiony w bojach "zawodnik" w szczepieniu przeciwko covid. Od grudnia szczepi medyków. Ponadto prowadzi punkt szczepień w poradni przy ul. Leczniczej. I już na miejscu, w placówkach, szczepi mieszkańców DPS. Podobnie jak liczę na pełne dostawy szczepionek dla tego znakomicie przygotowanego punktu w hali przy ul. Skorupki, tak i liczę, że w końcu dostarczane będzie po 500 szczepionek do Bionanoparku. – powiedziała prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt