Finał Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Zakończyła się druga edycja Loterii Podatkowej Miasta Łodzi. Mogli w niej wziąć udział wszyscy, którzy rozliczyli swoje podatki za rok 2020 w Łodzi i wypełnili formularz zgłoszeniowy. W losowaniu nagrody głównej znalazło się 23.793 kuponów, z czego 2.169 należało do nowych podatników w mieście.

Finał Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi
Aby Łódź mogą się rozwijać, potrzebne jest wsparcie finansowe jego mieszkańców. W tym roku to wsparcie jest szczególnie ważne z uwagi na pandemię.

Pula nagród w loterii wyniosła łącznie aż 160 tysięcy złotych. Losowania odbywały się co tydzień (jedna nagroda po 1 000 zł) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 000 zł). Udział w nich nie wykluczał dalszej zabawy i uczestnictwa w wielkim finale, w którym wylosowano nagrodę główną – 100 000 złotych oraz nagrodę specjalną dla nowych podatników wysokości 20 000 złotych.

- Aby Łódź mogą się rozwijać, potrzebne jest wsparcie finansowe jego mieszkańców. W tym roku to wsparcie jest szczególnie ważne z uwagi na pandemię. Loteria w której do wygrania są duże nagrody pieniężne, to zachęta dla osób, które w Łodzi żyją i pracują, by właśnie tutaj złożyły swoje zeznanie podatkowe – mówi prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Według szacunków służb finansowych, średnio dzięki jednemu mieszkańcowi Łodzi do budżetu miasta trafia około 2050 złotych. Oznacza to, że nowi podatnicy, którzy wzięli udział w loterii pozwolili wzbogacić się Łodzi o 4 i pół miliona złotych.

- Lista zwycięzców jest opublikowana na stronie www.lodz.pl/loteria. Nie ma tam jednak imion i nazwisk, tylko specjalne kody. Były one generowane podczas zgłoszeń i to one są identyfikatorami uczestników. Aby sprawdzić czy los się do nas uśmiechnął wystarczy porównać kod, który otrzymaliśmy w czasie rejestracji w loterii z tym opublikowanym na stronie – tłumaczy Krzysztof Babij z Biura Promocji i Nowych Mediów UMŁ.

Laureaci loterii nie muszą się obawiać formalności dotyczących ewentualnej wygranej. Wybrany przez miasto operator, czyli firma Grzegrzółka zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności. 

Polecane aktualności

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Księży Młyn -  Stefan Brajter

Łódź buduje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Półmetek prac w kolejnych famułach, a w nich poczta, świetlica dla najmłodszych, pracownie twórcze i... więcej

Łódź edu kul | pakiet #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Elżbieta Maciejewska / Wydział Kultury

Wydział Kultury UMŁ zainicjował powstanie cyklu wydarzeń oraz pakietu edukacyjnego, adresowanego do... więcej

Kontakt