Wieści z Manufaktury

Manu Selfie Pop-Up zaprasza, ManuLiterki – autorskie maskotki Manufaktury, Śladami Poznańskiego - spacery architektoniczne w Manufakturze oraz Otwarcie parkingu rowerowego.

Śladami Poznańskiego - spacery architektoniczne w Manufakturze
Ciekawostki i tajemnice dawnej fabryki Poznańskiego zdradzą wykwalifikowani przewodnicy z Muzeum Fabryki. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników historii.

Manu Selfie Pop-Up  zaprasza!

Kosmiczny świat UFO i puchate, różowe królestwo jednorożców - to motywy przewodnie selfie pop-up'ów, które pojawiły się w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Robiąc sobie modne selfie, można wziąć udział w super konkursie!

Od 7 do 31 maja można brać udział w wiosennym konkursie, w którym do wygrania jest aż 60 voucherów do wybranych restauracji w Manufakturze. Nagroda zachęca, tym bardziej że wygrany posiłek będzie można już zjeść przy stoliku w lokalu! Aby zdobyć jeden z kilkudziesięciu voucherów, należy zaobserwować profil Manufaktury na Instagramie, a następnie zrobić sobie zdjęcie w jednym z selfie pop-up’ów i wrzucić je na swój profil, dodając hasztag: #witajmanu

Szczęśliwych zwycięzców wyłoni jury, a nagrody będą do odbioru w Punkcie Informacji Manufaktury w dniach 4-14 czerwca. Telefony w dłoń!

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.manufaktura.com

 

ManuLiterki – autorskie maskotki Manufaktury

10 maja rusza wyjątkowa akcja, w której do zgarnięcia będą unikalne maskotki-literki Manufaktury. Urocze gadżety można kolekcjonować zbierając punkty za zakupy.

Aby wziąć udział w akcji, między 10 maja a 12 czerwca należy zrobić zakupy w Manufakturze za minimum 50 zł, a następnie zarejestrować się w mobilnej aplikacji Manu w dedykowanej zakładce, poprzez specjalnie przygotowaną stronę lub Punkcie Obsługi Promocji w wejściu głównym do galerii. Następny krok to załączenie zdjęć paragonów w aplikacji i zbieranie punktów za każde zakupy o minimalnej wartości 50 PLN. Aby wymienić punkty na maskotkę, trzeba zebrać 300 punktów. Do zgarnięcia są aż cztery różne literki. Nagrody można odbierać w Punkcie Obsługi Promocji na dwa sposoby: tradycyjnie, u hostessy lub w specjalnej maszynie vendingowej.

Więcej informacji: https://manuliterki.manufaktura.com/

 

Otwieramy parking rowerowy

Od 4 maja działa sezonowy parking strzeżony dla rowerów. Wszyscy fani jednośladów mogą zostawić swój sprzęt na parkingu pomiędzy galerią handlową a Muzeum Sztuki MS2.

Parking jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9-23 (w niedziele o godzinę krócej, do 22). Koszt to tylko 2zł, niezależnie od czasu korzystania z parkingu. Rowerzyści używający rowerów elektrycznych, mogą też skorzystać z dedykowanej ładowarki - wystarczy mieć ze sobą odpowiedni kabel.

 

Śladami Poznańskiego - spacery architektoniczne w Manufakturze

Już w najbliższą niedzielę 9 maja, ruszają spacery architektoniczne organizowane przez Muzeum Fabryki w Manufakturze. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia imperium Izraela Poznańskiego i poznania historii fabrykanckiej Łodzi.

Ciekawostki i tajemnice dawnej fabryki Poznańskiego zdradzą wykwalifikowani przewodnicy z Muzeum Fabryki. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników historii. Szlak spaceru zaczyna się od przejścia przy Cinema City. Podczas zwiedzania przechodzi się pod słynną bramą wejściową do zakładów, od ul. Ogrodowej - bohaterką wielu znanych ujęć filmowych. W przeszłości to właśnie zegar na tej bramie przypominał pracującym, że zbliża się kolejna zmiana. W czasie spacerów poznać można też dawne funkcje wszystkich budynków na terenie kompleksu oraz jak zmieniły się one na przestrzeni lat.

Spacery będą odbywać się w każdą niedzielę, począwszy od 9 maja aż do końca sierpnia, w dwóch turach: pierwsza o godz. 12, a druga o 15. Udział jest bezpłatny, ale wycieczkę można kontynuować w Muzeum wraz z przewodnikiem, po wykupieniu biletu wstępu. Miejsce zbiórki znajduje się w przejściu przy kinie Cinema City.

Polecane aktualności

Kilińskiego 28

Łódź rewitalizacja. Wkrótce rozpoczną się prace w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 28

Małgorzata Loeffler / ZIM

Powstaną w niej mieszkania komunalne i lokale. Nie zabraknie zielonego podwórka z placem zabaw,... więcej

EC1

Miasta z głową

Grzegorz Gawlik / UMŁ

I Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych już za tydzień w Łodzi! Jaki jest cel... więcej

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Kontakt