LETNISKO – lato na Księżym Młynie!

Łódź wraca do gry! W nowym miejscu na koncertowej mapie Łodzi, na Księżym Młynie zagra 26 zespołów przez całe lato. Cykl LETNISKO startuje 25 czerwca i kończy się 4 września. Na plenerowej scenie zagrają m.in.: Rysy, Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, KUKON, Kaz Bałagane, Malik Montana, Sorry Boys, Marek Dyjak i wielu innych, polskich artystów. Wśród atrakcji wiele wydarzeń towarzyszących: yoga, targi śniadaniowe, spotkania literackie.

Księży Młyn
Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni. Organizatorzy zaproszą na spacer po Księżym Młynie, podczas którego będzie można poznać historię tego wyjątkowego miejsca, w tym także przestrzenie, które stanowiły plany filmowe.

„Księży Młyn to jeszcze nieodkryte miejsce na mapie Łodzi. Chcemy, jako pierwsi w mieście, pokazać potencjał kulturalny przestrzeni, która stanie się nową Off-Piotrkowską. W zielonym, urokliwym zakątku Łodzi, korzystając z naturalnej scenografii stworzymy kameralną i intymną scenę koncertową, zaprosimy na targi śniadaniowe, yogę i spotkania literackie w ramach nowego cyklu wydarzeń – LETNISKO.” – mówi organizator wydarzenia, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Maciej Łaski.

„Księży Młyn dostaje nowe życie. Pofabryczna perła łódzkiej architektury znów wypełni się gwarem i muzyką. Ofertę kierujemy do ludzi w każdym wieku, spragnionych bezpiecznego spotkania z artystami na żywo w niebanalnej przestrzeni. Księży Młyn tego lata stanie się najbardziej klimatycznym punktem miasta.” – dodaje Piotr Kurzawa, z-ca dyrektora ŁCW.

Przez dwa miesiące lata, na plenerowej scenie w ciągu 23 dni wystąpi aż 26 polskich artystów. Podczas wydarzenia spotka się jazz z hip hopem, pop, muzyka alternatywna oraz elektronika. Wśród pierwszych ogłoszonych artystów cyklu znajdują się: Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Malik Montana, Sorry Boys, Natalia Szroeder, Marek Dyjak. Nie zabraknie propozycji dla miłośników hip hopu: Kaz Bałagane, Kukon, Szpaku to pierwsi ogłoszeni hiphopowi twórcy, na koncertach współorganizowanych wraz z agencją Łódzkie Charaktery.

Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni. Organizatorzy zaproszą na spacer po Księżym Młynie, podczas którego będzie można poznać historię tego wyjątkowego miejsca, w tym także przestrzenie, które stanowiły plany filmowe.

Bilety, w cenie od 59 do 69 zł będą dostępne od wtorku, 11 maja na going.app

Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt