LETNISKO – lato na Księżym Młynie!

Łódź wraca do gry! W nowym miejscu na koncertowej mapie Łodzi, na Księżym Młynie zagra 26 zespołów przez całe lato. Cykl LETNISKO startuje 25 czerwca i kończy się 4 września. Na plenerowej scenie zagrają m.in.: Rysy, Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, KUKON, Kaz Bałagane, Malik Montana, Sorry Boys, Marek Dyjak i wielu innych, polskich artystów. Wśród atrakcji wiele wydarzeń towarzyszących: yoga, targi śniadaniowe, spotkania literackie.

Księży Młyn
Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni. Organizatorzy zaproszą na spacer po Księżym Młynie, podczas którego będzie można poznać historię tego wyjątkowego miejsca, w tym także przestrzenie, które stanowiły plany filmowe.

„Księży Młyn to jeszcze nieodkryte miejsce na mapie Łodzi. Chcemy, jako pierwsi w mieście, pokazać potencjał kulturalny przestrzeni, która stanie się nową Off-Piotrkowską. W zielonym, urokliwym zakątku Łodzi, korzystając z naturalnej scenografii stworzymy kameralną i intymną scenę koncertową, zaprosimy na targi śniadaniowe, yogę i spotkania literackie w ramach nowego cyklu wydarzeń – LETNISKO.” – mówi organizator wydarzenia, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Maciej Łaski.

„Księży Młyn dostaje nowe życie. Pofabryczna perła łódzkiej architektury znów wypełni się gwarem i muzyką. Ofertę kierujemy do ludzi w każdym wieku, spragnionych bezpiecznego spotkania z artystami na żywo w niebanalnej przestrzeni. Księży Młyn tego lata stanie się najbardziej klimatycznym punktem miasta.” – dodaje Piotr Kurzawa, z-ca dyrektora ŁCW.

Przez dwa miesiące lata, na plenerowej scenie w ciągu 23 dni wystąpi aż 26 polskich artystów. Podczas wydarzenia spotka się jazz z hip hopem, pop, muzyka alternatywna oraz elektronika. Wśród pierwszych ogłoszonych artystów cyklu znajdują się: Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Malik Montana, Sorry Boys, Natalia Szroeder, Marek Dyjak. Nie zabraknie propozycji dla miłośników hip hopu: Kaz Bałagane, Kukon, Szpaku to pierwsi ogłoszeni hiphopowi twórcy, na koncertach współorganizowanych wraz z agencją Łódzkie Charaktery.

Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni. Organizatorzy zaproszą na spacer po Księżym Młynie, podczas którego będzie można poznać historię tego wyjątkowego miejsca, w tym także przestrzenie, które stanowiły plany filmowe.

Bilety, w cenie od 59 do 69 zł będą dostępne od wtorku, 11 maja na going.app

Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Polecane aktualności

Dom Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima 33 jest przeznaczony dla 33 podopiecznych.  -  fot. UMŁ

Nowy Dom Dziennego Pobytu w kamienicy po rewitalizacji

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Sala gimnastyczna z jedną, całkowicie lustrzaną ścianą, sala terapeutyczno-wypoczynkowa, przestronna... więcej

Startują staże wakacyjne u najlepszych łódzkich pracodawców

Najlepsi pracodawcy z Łodzi i regionu fundują płatne do 5 tys. zł staże łódzkim studentom

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Startują staże wakacyjne u najlepszych łódzkich pracodawców. Rozstrzygnięta została tegoroczna... więcej

Ażurowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej

Ażurowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej

Aleksandra Hac / UMŁ

To będzie jedyny taki budynek w Łodzi i jeden z niewielu na świecie. W miejscu po wyburzonym... więcej

Printful

Firma Printful zainwestuje 7 mln złotych w zakład w Łodzi

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Firma Printful kontynuuje ekspansję w Europie i podpisała umowę najmu na nowe centrum logistyczne.... więcej

 -  fot. ŁKS

ŁKS bez awansu

Piotr Baleja / Łódź.pl

Przegrał zespół lepszy. Brzmi to paradoksalnie, ale taka jest prawda o finałowym meczu barażowym o... więcej

Kontakt