Webinarium czyli ŁBO od kuchni

Jak przygotować projekt do ŁBO, o czym trzeba pąmiętać, co uwzględnić? Już 12 maja w godz. 16.00 - 18.00 zapraszamy na spotkanie, które przybliży "budżetową" kuchnię. Kuchnia to miejsce w którym się staramy. Przecież chcemy, by to, co trafia na stół było dopracowane i smaczne, prawda? Każdy z nas lubi odpowiadać na pytania "jak to zrobiłeś, zrobiłaś". Nie inaczej sytuacja wygląda z kuchnią Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Nim projekty trafią na listę do głosowania, muszą przejść analizę - zostać przygotowane do potencjalnej realizacji. Postanowiliśmy zatem przybliżyć Wam budżetową "kuchnię" - zapytać wydziały Urzędu Miasta Łodzi o najbardziej popularne, cieszące się powodzeniem projekty. 

Spotkanie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego. Wspólnie z przedstawicielami i przedstawicielkami Zarządu Dróg i Transportu oraz Wydziału Kształtowania Środowiska postaramy  się znaleźć odpowiedzi na pytania, o najważniejsze dla mieszkańców i mieszkanek projekty - jak je przygotować, o czym pamiętać, co uwzględnić i dlaczego to ważne. Wspólnie spróbujemy stworzyć modelowy projekt do budżetu obywatelskiego, uwzględniający najważniejsze elementy opisu i kosztorysu. Udzielimy także odpowiedzi na pytania łodzianek i łodzian - na te najbardziej pilne w trakcie spotkania, w przypadku tych, które wymagają większych analiz, chwilę później - na naszych stronach internetowych. 

Weź udział w spotkaniu - wiadomo, najlepsze panele dyskusyjne odbywają się w kuchni! 

TERMIN: Środa 12 maja, godz. 16:00-18:00

Udział w spotkaniu jest dobrowolny i równoznaczny ze zgodą na nieodpłatne utrwalanie wizerunku uczestniczek i uczestników oraz jego udostępnienie na stronach internetowych Urzędu Miasta Łodzi, Facebook i YouTube. Klikając w link spotkania oświadczam, że zapoznałam/em się z klauzulą informacyjną (RODO). Informujemy że jest możliwość:
- wpisania przy logowaniu do Zooma innego nicku niż imię lub nazwisko (niepozwalającego na identyfikację uczestniczki/uczestnika)
- niewłączania kamery w trakcie spotkania
- pisania na czacie zamiast używania mikrofonu

Link do spotkania: 

https://zoom.us/j/91817591667?pwd=Wk8xaWlOUVFRUkhub1J6K1BLNDRYZz09  

Meeting ID: 918 1759 1667
Passcode: 689905

Przez cały etap składania projektów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Możesz się z nami skontaktować w godzinach naszej pracy (od 8:00 do 16:00 w poniedziałki, środy czwartki i piątki oraz od 9:00 do 17:00 we wtorki):

  • telefonicznie pod numerami tel. 426-385-527 lub 512768135
  • e-mailowo na adres:  projekt.bo@uml.lodz.pl
  • osobiście w Biurze Aktywności Miejskiej na ul. Piotrkowskiej 115 (pamiętaj jednak, że w związku z pandemią COVID-19, nasze możliwości mogą być ograniczone)

To nie wszystko - specjalnie dla liderów i liderek ŁBO zaplanowaliśmy dodatkowe wsparcie informacyjne:

  • W każdy wtorek i czwartek będziemy do dyspozycji także w godzinach 16:00-19:00. Możesz do nas zadzwonić pod jeden ze wskazanych numerów (426-385-527  lub 512768135), możesz odwiedzić nas za pośrednictwem platformy internetowej ZOOM. Linki do poszczególnych dyżurów zamieszczamy poniżej.
  • Dla tych, którzy zaplanowali przygotowanie projektów w trakcie weekendu, zorganizowaliśmy dyżur w sobotę, 22 maja, w godzinach 12:00-15:00 - możesz do nas zadzwonić, możesz odwiedzić nas w wirtualnym pokoju, dzięki aplikacji ZOOM - link do spotkania znajdziesz poniżej. 
  • Jeżeli chcesz, byśmy opowiedzieli o Łódzkim Budżecie Obywatelskim Twojej szkole, klasie, klubowi - daj nam znać. Zadzwoń do nas ( 426-385-527  lub 512768135) - spróbujemy umówić się na wspólne warsztaty tworzenia projektów. Jeżeli będzie to możliwe, dojedziemy do Ciebie, jeżeli pandemia COVID-19 nam na to nie pozwoli, zorganizujemy spotkanie online. 
  • Jeżeli chcesz przygotować projekt, wydaje Ci się jednak, że nie masz wystarczającej wiedzy, zaplanowaliśmy dla Ciebie spotkania z Łódzkim Budżetem Obywatelskim od kuchni. W każdą środę spotkamy się wspólnie z osobami, które analizują projekty - zapytamy, jak dobrze przygotować projekt, o czym trzeba pamiętać, wspólnie spróbujemy wypełnić formularz. Konkretne tematy naszych spotkań znajdziesz w aktualnościach.

LINKI DO SPOTKAŃ

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt