Łódzkie firmy otwierają się po epidemii, a Karta Łodzianina zyskuje kolejnych partnerów

Projekt Karty Łodzianina wystartował zaledwie dwa miesiące temu, a już 100 tysięcy osób zdecydowało się na wyrobienie Karty. Równie szybko co liczba mieszkańców zainteresowanych projektem, rośnie liczba firm Partnerskich – jest ich już 200 i codziennie zgłaszają się nowe.

Wnioski o Kartę Łodzianina można składać przez cały rok – on-line na www.kartalodzianina.pl i w aż  24 punktach obsługi na terenie całego miasta.
Wnioski o Kartę Łodzianina można składać przez cały rok – on-line na www.kartalodzianina.pl i w aż 24 punktach obsługi na terenie całego miasta.

Karta Łodzianina to przede wszystkim forma podziękowania dla mieszkańców, którzy przyczyniają się do rozwoju miasta, prowadzą tu swoje biznesy, pracują, spędzają wolny czas i wychowują dzieci. Dlatego korzyści płynące z posiadania Karty, to nie tylko zniżki i rabaty. To również promocja lokalnych firm, wsparcie przedsiębiorców poprzez budowanie społeczności, do której w prosty sposób mogą dotrzeć ze swoją ofertą.

Dziennie około 100 osób korzysta z różnych zniżek z Kartą Łodzianina – w weekendy ta liczba znacząco rośnie. Pomimo sytuacji związanej z pandemią COVID-19 i lockdownem, wiele miejsc wciąż działa lub oferuje swoje usługi on-line – bądź jak w przypadku restauracji – na wynos.

- Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie, zarówno ze strony mieszkańców, jak i lokalnych przedsiębiorców – mówi prezydent miasta Łodzi, Hanna Zdanowska – staramy się, żeby oferta Karty Łodzianina była atrakcyjna dla obu stron. Żeby zarówno Łodzianie, jak i właściciele firm odnieśli realną korzyść z udziału
w projekcie. 

Karta Łodzianina ma za zadanie realnie przyczynić się do ożywienia gospodarki po ciężkich miesiącach lockdownu. W czasie, gdy wiele firm i instytucji ponowie się otwiera, ważne jest zapewnienie im odpowiedniego wsparcia. Karta Łodzianina oferuje miejsce, gdzie klient i przedsiębiorca mogą się w prosty sposób odnaleźć.

- Dla nas ogromnym sukcesem jest 100 tysięcy osób, które zdecydowało się wyrobić Kartę. To dla nich staramy się budować jak najatrakcyjniejszą ofertę – kontynuuje Prezydent Hanna Zdanowska – 200 Partnerów Karty Łodzianina zapewnia dostęp do niemal każdej branży. Dzięki nim Karta naprawdę się przydaje! Codziennie otrzymujemy zgłoszenia od nowych przedsiębiorców – każdy jest u nas mile widziany – dodaje.

Oprócz prywatnych firm, w gronie Partnerów znajdują się również instytucje miejskie. Przez ostatnie tygodnie wiele z nich było zamkniętych, teraz zapraszają ponownie. Z Kartą Łodzianina już w tej chwili można odwiedzić miejskie muzea oraz Centrum Nauki i Techniki w EC1. Pod koniec maja otworzą się teatry i planetarium.

System Karty Łodzianina w kwietniu pozytywnie przeszedł audyt RODO. Dane wszystkich użytkowników są bezpieczne, o co dba zespół doświadczonych pracowników.

Wnioski o Kartę Łodzianina można składać przez cały rok – on-line na www.kartalodzianina.pl i w aż  24 punktach obsługi na terenie całego miasta.

Polecane aktualności

„Bez końca”

80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi

„Bez końca” 80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego. Multimedialna wystawa, spotkania z... więcej

14. edycja Letniej Akademii Jazzu przed nami

14. edycja Letniej Akademii Jazzu przed nami

Sławomir Macias / UMŁ

14. edycja Letniej Akademii Jazzu wystartuje 29 lipca i będzie towarzyszyć wszystkim miłośnikom tego... więcej

Wakacje w mieście

Wakacje w Łodzi: morze kultury, góry rozrywki!

Sławomir Macias / UMŁ

Ponad sześćset wydarzeń kulturalnych – tak wyjątkowo bogaty program wydarzeń kulturalnych i... więcej

Echo Investment

ZENIT na Widzewie – zielone osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie w miejscu betonowego parkingu

Marcin Masłowski / UMŁ

Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie... więcej

„Opowieści z miasta Łodzi”

Rekordowy pod każdym względem. Fotofestiwal przed weekendem zamknięcia

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rekordowa frekwencja i liczba wystaw oraz najobszerniejszy program w historii. Dobiega końca 20.... więcej

Kontakt