Ogłaszamy konkurs na wynajem powierzchni w strefie food court Orientarium

Prace w Orientarium idą pełną parą. Dbamy o każdy szczegół inwestycji, aby po otwarciu zwiedzający mogli poczuć się tutaj komfortowo. Goście, którzy odwiedzą Orientarium, na pewno nie wyjdą stąd głodni. W maju ruszy konkurs na najem powierzchni gastronomicznej.

Strefa gastronomiczna w Orientarium
Orientarium to nowoczesny pawilon hodowlano-wystawienniczy. Obiekt został podzielony na dwie części – strefę wejściowo-konferencyjną oraz strefę ekspozycyjną.

Orientarium to nowoczesny pawilon hodowlano-wystawienniczy. Obiekt został podzielony na dwie części – strefę wejściowo-konferencyjną oraz strefę ekspozycyjną. Ważną częścią inwestycji jest również strefa gastronomiczna. - Po odwiedzeniu wszystkich nowoczesnych pawilonów, zwiedzający na pewno będą mieli ochotę usiąść, odpocząć i zjeść coś smacznego. W tym miesiącu ruszy konkurs na najem powierzchni gastronomicznych. Zachęcamy wszystkich restauratorów do udziału w przetargu. Wybór jest spory. Po pierwsze, w Orientarium będzie działać duża restauracja o powierzchni prawie siedmiuset metrów kwadratowych. Chcemy, by to była restauracja nastawiona na przygotowywanie i wydawanie posiłków w systemie miniobsługowym, z możliwością samodzielnego komponowania dań. Chodzi o to, by obsłużyć jak największą liczbę gości, oczywiście z zachowaniem najwyższej jakości. Po drugie, w Orientarium powstaje zewnętrzna strefa gastronomiczna. Mamy tutaj kilkanaście małych lokali. Konkurs na ich najem również ruszy w maju. Przed lokalami mamy strefę food court, gdzie wygodnie będzie można usiąść, odpocząć i zjeść posiłek. W tej strefie pojawi się również mini zoo i plac zabaw dla dzieci. Rodzice będą mogli wygodnie zjeść, a dzieci w tym czasie mogą się pobawić – podkreśla prezydent miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Duża restauracja ma powierzchnię 680 metrów kwadratowych. Na zewnątrz znajduje się 16 lokali o powierzchni od 30 do 60 metrów kwadratowych. W pierwszej kolejności ruszy konkurs na restaurację główną, niedługo potem wystartuje przetarg na wynajem mniejszych lokali. Najemcy będą mieli 30 dni na składanie ofert. – Zależy nam na tym, by oferta gastronomiczna była zróżnicowana, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Przy ocenie ofert weźmiemy pod uwagę między innymi stawkę miesięcznego czynszu za metr kwadratowy powierzchni lokalu oraz doświadczenie oferenta – informuje Arkadiusz Jaksa, prezes ZOO.

Szczegóły konkursu pojawią się wkrótce na stronie bip.zoo.lodz.pl

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Składamy hołd tym, którzy mieli być zapomniani. Łódzkie Uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przed Kuźnią Romów przy ulicy Wojska... więcej

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Małgorzata Loeffler / ZIM

Układamy krawężniki i chodniki, budujemy bezpieczne zjazdy do posesji, porządkujemy trawniki i... więcej

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Jolanta Baranowska / UMŁ

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie – to praktyczne i ekologiczne. Uszyli już torby na... więcej

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Kontakt