Plan dla Osiedli. Ulica Mierzejowa niemal gotowa

Kończy się kompleksowy remont ulicy Mierzejowej. Znajdująca się na Rudzie Pabianickiej droga jest ważnym ciągiem komunikacyjnym dla mieszkańców tej okolicy. Dlatego też inwestycja realizowana jest w ramach Planu dla Osiedli.

Plan dla Osiedli. Ulica Mierzejowa niemal gotowa
Kończymy remont jednej z największych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli.

- Kończymy remont jednej z największych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli. Przewidujemy, że w ciągu dwóch miesięcy całkowicie zakończy się przebudowa ulicy Mierzejowej. To ważny ciąg komunikacyjny tej części miasta, bowiem stanowi on zbiorczą ulicę rozprowadzającą ruch w mniejsze osiedlowe drogi, a jednocześnie prowadzi ona do ulicy Pabianickiej i Rudzkiej. Przy niej też zlokalizowany jest cmentarz, który szczególnie w dni świąteczne generuje wzmożony ruch. To bardzo ważne, bo często opowiadamy o inwestycjach kluczowych, dopełniających ruch autostradowy, a to jest ulica osiedlowa, służąca mieszkańcom, osobom dojeżdżającym do pracy. Wzdłuż ulicy posadziliśmy 56 drzew i prawie 8,5 tysiąca krzewów. Kontynuujemy zatem ten model, że ulica ma być wygodna, bezpieczna i zielona - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

- Mamy wykonane wszystkie przebudowy i infrastruktury podziemne oraz oświetlenia. Większość robót drogowych też została już zakończona. Procedujemy teraz zmianę projektową na odcinku, gdzie występują wyjątkowo niekorzystne warunki gruntowo-wodne. Wykonujemy też urządzanie zieleni. Do wykonania została nam jeszcze mała architektura, stała organizacja ruchu i prace wykończeniowe - dodał Dominik Madanowski, kierownik robót z firmy ZRD Wiśniewska Sp. z o.o.

Przebudowywany jest prawie kilometrowy odcinek ulicy. Zamiast brukowej nawierzchni kładziona jest asfaltowa. Ale stare kamienne kostki zostaną wykorzystane do stworzenia wyniesionych skrzyżowań. Dzięki temu ruch zostanie uspokojony, a jednocześnie zachowana zostanie pamiątka po dawnym brukowanym charakterze ulicy. Ulica Mierzejowa zyska także małą architekturę miejską: ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Generalna przebudowa ulicy Mierzejowej sprawi, że pojawią się tutaj też autobusy MPK. Dotychczas, ze względu na zły stan drogi omijały one tę ulicę.

Inwestycja nieco wychodzi poza samą ulicę Mierzejową, bowiem ze względu na konieczność wpięcia się w kanał deszczowy, wykonawca musiał też przebudować fragmenty ulic: Konnej i Poziomej. Jej kosz to niecałe 5,5 miliona złotych.

Polecane aktualności

Łódzka uczelnia opracowała proste rozwiązanie przyjaznego dla środowiska i zwierząt pozbywania się zużytych maseczek

informacja prasowa

„Maskonur” to wynalazek opracowany Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z WWF Polska więcej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni w centrum Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni – niezwykłe odkrycia na... więcej

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Kontakt