Rośnie dynamika łódzkich inwestycji

Rok 2016 był bardzo dobry dla Łodzi, co potwierdzają realne dane z rynku inwestycyjnego. Prywatni inwestorzy stworzyli i zadeklarowali utworzenie w naszym mieście ponad 6 tysięcy nowych miejsc pracy.

- To był bardzo dobry dla Łodzi, co potwierdzają realne dane z rynku inwestycyjnego. W 2016 roku prywatni inwestorzy stworzyli i zadeklarowali utworzenie w naszym mieście ponad 6 tysięcy nowych miejsc pracy. Pojawili się również nowi inwestorzy, a podaż powierzchni biurowych wysokiej klasy osiągnęła 330 tys. m kw. Dobrze rozwija się branża IT, BPO i logistyka. Dane z rynku pracy napawają optymizmem, bo według spodziewanych danych stopa bezrobocia w Łodzi może osiągnąć rekordowo niski pułap 7,9 proc., a przed rokiem wynosiła 9,7 proc. - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska, podsumowując ubiegły rok.
Jak poinformował dyrektor Biura Obsługi Inwestora UMŁ Adam Pustelnik, w budowie jest obecnie ok. 115 tys. m kw. nowej powierzchni biurowej, a do 2020 roku deweloperzy planują oddać dodatkowe ok. 150 tys. m kw. Rośnie także rynek produkcji oraz powierzchni magazynowych, np. firma Panattoni oddała do użytku budynek o pow. 43 tys. m kw. W 2017 roku planowane jest oddanie do użytku obiekt o pow. 43 tys. m kw. dla firmy Decathlon. Odnotowano dość istotny wzrost inwestycji deweloperskich w stosunku do roku 2015 (wzrost z ok 50 do niemal 70 inwestycji mieszkaniowych). Rekordowa cena uzyskana za działkę w Nowym Centrum Łodzi (ponad 104 mln zł) pokazuje dobry trend na przyszłość i optymistyczne rokowania dla inwestycji w mieście. Wielu inwestorów prowadzi z sukcesem interesy w Łodzi już od wielu lat, np. w minionym roku 25-lecie działalności obchodziły firmy: Primulator, Lsi Software, Transition Technologies i Clariant. Warto wspomnieć że 6 grudnia ub. roku Łódź została uhonorowana nagrodą Eurobuild Awards w kategorii „Miasto najbardziej przyjazne inwestorom".

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt