Powiedz nam jak ma wyglądać Twoja trasa tramwaju

Przygotowaliśmy koncepcje tras tramwajowych przeznaczonych do remontu. Czekamy na opinie Łodzian na temat przedstawionych inwestycji.

Remont torowiska na Limanowskiego
Miasto każdego roku inwestuje w poprawę stanu infrastruktury tramwajowej.

Miasto każdego roku inwestuje w poprawę stanu infrastruktury tramwajowej. W perspektywie kilku najbliższych lat, chcemy aby cała sieć tramwajowa została w pełni zmodernizowana. Obecnie realizujemy duże projekty z dofinasowaniem unijnym w ramach których przebudowane zostaną linie tramwajowe na ul. Wojska Polskiego, Północnej, Legionów, czy Rydza-Śmigłego, Niższej i Przybyszewskiego. Jednocześnie tworzymy koncepcje na kolejne wymagające remontów torowiska. Przygotowane koncepcje chcemy przedstawić mieszkańcom do opinii na platformie Vox Populi. Mieszkańcy najlepiej wiedzą czekają odczekują od transportu zbiorowego na swoim osiedlu czy drodze do szkoły czy pracy. Nowe przystanki, wiaty, tablice informacji pasażerskiej, podniesione perony, elementy usprawniające poruszanie się osobom z ograniczoną mobilnością, a może zielone torowisko lub wspólne przystanki z autobusami. Przy każdej zaplanowanej inwestycji przedstawiliśmy wypracowane założenia i przez miesiąc czekamy na opinie Łodzian na temat przedstawionych planów.

Ankieta dostępna jest na stronie https://vox.uml.lodz.pl/glosowania/koncepcje-inwestycji-torowych-w-latach-2021-27/vid,99,v

Do zaopiniowania przedstawione zostały planowane do realizacji torowiska na: Aleksandrowskiej, Zielonej, Legionów, Konstantynowskiej, Srebrzyńskiej, Rzgowskiej, Politechniki, Żeromskiego, Warszawskiej, Franciszkańskiej, Wojska Polskiego i Telefonicznej z Giewontem.

Oprócz obecnie trwającego remontu torowiska na Limanowskiego w tym roku wykonamy jeszcze remont na Helenówku oraz na skrzyżowaniu Politechniki z Obywatelską. Oddamy też torowisko w ramach przebudowy Rydza-Śmigłego.

W najbliższych latach w ramach rewitalizacji obszarowej wykonana zostanie przebudowa linii tramwajowej w ul. Legionów i Cmentarnej, oraz Ogrodowej i Północnej. Inny duży projekt z dofinasowaniem unijnym zrealizowany zostanie na ul. Wojska Polskiego.

Natomiast w ramach niskoemisyjnego projektu za kwotę 660 mln zł „Tramwaj dla Łodzi” zrealizowana zostanie przebudowa dalszego odcinka Rydza-Śmigłego i Niższej do pętli Dąbrowa Niższa, skrzyżowanie Kilińskiego z Przybyszewskiego oraz Przybyszewskiego do Rydza-śmigłego, Rzgowska od Dąbrowskiego do Broniewskiego i Kilińskiego od Broniewskiego do dworca Łódź Chojny. Drugi niskoemisyjny projekt uzupełni zaplanowane inwestycje w południowo-wschodniej części Łodzi i dzięki niemu zrealizowana zostanie przebudowa torowiska na ul. Przybyszewskiego do placu Reymonta do Kilińskiego, oraz wiaduktu na ul. Przybyszewskiego wraz z stworzeniem pasa autobusowo-tramwajowego do ul. Lodowej.

W perspektywie kilku najbliższych lat, cała sieć tramwajowa w Łodzi będzie w pełni funkcjonalna i zmodernizowana. Wraz z planowanym i realizowanym zakupem kilkudziesięciu nowych niskopodłogowych tramwajów, zmieni się w całości transport zbiorowy w naszym mieście, pozwalając na sprawne, szybkie i ekologiczne podróżowanie środkami transportu zbiorowego.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Łódzka uczelnia opracowała proste rozwiązanie przyjaznego dla środowiska i zwierząt pozbywania się zużytych maseczek

informacja prasowa

„Maskonur” to wynalazek opracowany Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z WWF Polska więcej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni w centrum Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni – niezwykłe odkrycia na... więcej

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Kontakt