Medale siatkarek i siatkarzy

Brązowy medal mistrzostw Polski przywiozły z Olecka kadetki ŁKS Siatkówka Żeńska. W spotkaniu o trzecie miejsce podopieczne Wojciecha Blomberga i Krystiana Kaczmarskiego w trzech setach ograły Eneę Energetyka Poznań. Dodatkowo nagrodę dla najlepszej atakującej turnieju odebrała kapitan łódzkiej drużyny Anastasija Hryszczuk.

W meczach grupowych zawodniczki ŁKS SŻ wygrały Po 3:0 z SMS Solna Wieliczka oraz Stalą Śrubiarnia ŻAPN Żywiec i w takich samych rozmiarach uległy Energii MKS Kalisz. Po wyjściu z grupy w meczu półfinałowym przegrały 0:3 z Legionovią Legionowo, a w spotkaniu o brąz pokonały 3:0 ekipę z Wielkopolski.

Tym samym kadetki powtórzyły wynik seniorek ŁKS Commercecon, które również stanęły na najniższym szczeblu podium mistrzostw Polski. Rywalizację juniorek ŁKS SŻ zakończył na pozycji szóstej. W Olecku brązowe medalistki MP grały w składzie: Hryszczuk, Natalia Wielgus, Zuzanna Pieniak, Alicja Jaryszek, Nikola Krawczyk, Nikola Jęcek, Julia Balcerzak, Zuzanna Karpińska, Olga Rasała, Aleksandra Tomicka, Agata Jałosińska, Sandra Mikołajewska, Olga Wieruszyńska, Natalia Pankiewicz i trzy nieobecne z ogromnym wkładem do awansu Natalia Dróżdż, Oliwia Tylka, Karolina Zbiejczyk.

Trzy medale w wojewódzkich rozgrywkach "Kinder Joy of Moving" wywalczyli natomiast młodzi siatkarze Wifamy. Na tym szczeblu w rywalizacji "dwójek" i "trójek" wystąpiło aż sześć drużyn związanych z łódzkim klubem.

W tej drugiej kategorii drużyna w składzie: Oliwier Pilarczyk, Hubert Perzyński, Jakub Mikołajczyk, Alan Mikołajewski bez porażki dotarła do finału, jednak w meczu o pierwsze miejsce uległa 1:2 SP12 Tomaszów Mazowiecki. Na siódmej pozycji rywalizację ukończyli: Sebastian Dębowski, Bartek Pawlik, Jakub Grajczyk i Bartek Bernaciak występujący w barwach współpracującej z Wifamą Szkółki Siatkarskiej Kontra.

Podopieczni trenera Krzysztofa Domagały dobrze spisywali się również w turnieju "dwójek", który na drugiej pozycji ukończyli Olek Gajzler, Jurek Mateusz i Bartek Krzeszewski. Brązowy medal wywalczyli dużo młodsi od rywali Kacper Wojciechowski i Filip Matusiak, siódmą pozycję zajęli Dawid Bitford i Mateusz Frajnd, a na ósmej rywalizację zakończyli Szymon Tomaszewski i Witold Kłaczek z Kontry.

W obu kategoriach wicemistrzowskie drużyny Wifamy zapewniły sobie udział w ogólnopolskich turniejach, które wyłonią najlepszą drużynę w kraju.

 

 

 

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt