Łódź buduje ulicę Żubardzką

Żubardzka do remontu. Nowa nawierzchnia, oświetlenie i proste chodniki. Nie zabraknie zieleni, zasadzimy drzewa, krzewy i zagospodarujemy trawniki. Miasto wybrało wykonawcę przebudowy ulicy.

Ulica Żubardzka zostanie przebudowana na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Inowrocławskiej.

- Zarząd Inwestycji Miejskich konsekwentnie zmienia łódzkie osiedla. Zmieniamy osiedlowe ulice w bardziej przyjazne i komfortowe dla mieszkańców naszego miasta. Ulica Żubardzka przebudowana zostanie na odcinku od ul. Inowrocławskiej (wraz ze skrzyżowaniem) do al. Włókniarzy. W ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa i wystartują prace budowlane. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych, oświetlenia i sieci podziemnych. Nie zabraknie zieleni, która już jest standardem przy naszych inwestycjach. Podobnie będzie i tutaj, zasadzimy nowe drzewa, kwiaty i byliny. To kolejna osiedlowa inwestycja, która ucieszy nie tylko mieszkańców Bałut - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Nowa zieleń pojawi się miedzy miejscami postojowymi na chodniku w postaci zieleńców z niskimi krzewami. Pojawią się nowe nasadzenia czyli 5 drzew Klon Jawor, tereny zielone zostaną uporządkowane i na nowo zaaranżowane, wprowadzona zostanie kompozycja z krzewów i krzewinek okrywowych (Pięciornik krzewiasty 'Goldstar', Rozchodnik okazały 'Brillant', Tawuła Douglasa, Róża rabatowa), a także trawy ozdobne i byliny. W ramach inwestycji zostanie założony nowy trawnik, oraz automatyczny system nawadniania dla roślin w zieleńcach.

W ramach inwestycji zaplanowano zakup i montaż elementów małej architektury w postaci: ławek, koszy, stojaków rowerowych. Po północnej stronie ulicy pojawi się chodnik o szerokości 2 m oddzielony od jezdni pasem zieleni z drzewami. Po stronie północnej pojawi się chodnik o zmiennej szerokości od 3 do 3,4 m oddzielony od jezdni pasem zieleni lub miejscami postojowymi.

Przy ul. Włókniarzy zaplanowano odtworzenie części placu przy sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, znajdującym się przy ulicy Żubardzkiej 2A, oraz wjazdy z istniejącej DDR na ul. Żubardzką.

Informacje o projekcie

Zadanie obejmuje kompleksową przebudowę ulicy Żubardzkiej od ul. Inowrocławskiej do al. Włókniarzy wraz ze skrzyżowaniem z ul. Inowrocławską.

Zakres robot obejmuje:  przebudowę jezdni, przebudowę i budowę chodników oraz miejsc postojowych, przebudowę oświetlenia drogowego, przebudowę odwodnienia ulicy, przebudowę sieci energetycznej, budowę kanalizacji teletechnicznej oraz prace zieleniarskie.

Wartość inwestycji  - 2 471 890,41 zł

Czas realizacji - 5 miesięcy od daty podpisania umowy

7.06.2021 na stronie ZIM ukazała się informacja o wyborze wykonawcy

Polecane aktualności

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni w centrum Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni – niezwykłe odkrycia na... więcej

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Ekologiczny pojazd elektryczny na Młynku

Ekologiczny pojazd elektryczny na Młynku

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Jest elektryczny, wielofunkcyjny i wyprodukowany przez polską firmę Bartesko. Może działać jako... więcej

Kontakt