Łódź buduje ulicę Żubardzką

Żubardzka do remontu. Nowa nawierzchnia, oświetlenie i proste chodniki. Nie zabraknie zieleni, zasadzimy drzewa, krzewy i zagospodarujemy trawniki. Miasto wybrało wykonawcę przebudowy ulicy.

Ulica Żubardzka zostanie przebudowana na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Inowrocławskiej.

- Zarząd Inwestycji Miejskich konsekwentnie zmienia łódzkie osiedla. Zmieniamy osiedlowe ulice w bardziej przyjazne i komfortowe dla mieszkańców naszego miasta. Ulica Żubardzka przebudowana zostanie na odcinku od ul. Inowrocławskiej (wraz ze skrzyżowaniem) do al. Włókniarzy. W ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa i wystartują prace budowlane. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych, oświetlenia i sieci podziemnych. Nie zabraknie zieleni, która już jest standardem przy naszych inwestycjach. Podobnie będzie i tutaj, zasadzimy nowe drzewa, kwiaty i byliny. To kolejna osiedlowa inwestycja, która ucieszy nie tylko mieszkańców Bałut - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Nowa zieleń pojawi się miedzy miejscami postojowymi na chodniku w postaci zieleńców z niskimi krzewami. Pojawią się nowe nasadzenia czyli 5 drzew Klon Jawor, tereny zielone zostaną uporządkowane i na nowo zaaranżowane, wprowadzona zostanie kompozycja z krzewów i krzewinek okrywowych (Pięciornik krzewiasty 'Goldstar', Rozchodnik okazały 'Brillant', Tawuła Douglasa, Róża rabatowa), a także trawy ozdobne i byliny. W ramach inwestycji zostanie założony nowy trawnik, oraz automatyczny system nawadniania dla roślin w zieleńcach.

W ramach inwestycji zaplanowano zakup i montaż elementów małej architektury w postaci: ławek, koszy, stojaków rowerowych. Po północnej stronie ulicy pojawi się chodnik o szerokości 2 m oddzielony od jezdni pasem zieleni z drzewami. Po stronie północnej pojawi się chodnik o zmiennej szerokości od 3 do 3,4 m oddzielony od jezdni pasem zieleni lub miejscami postojowymi.

Przy ul. Włókniarzy zaplanowano odtworzenie części placu przy sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, znajdującym się przy ulicy Żubardzkiej 2A, oraz wjazdy z istniejącej DDR na ul. Żubardzką.

Informacje o projekcie

Zadanie obejmuje kompleksową przebudowę ulicy Żubardzkiej od ul. Inowrocławskiej do al. Włókniarzy wraz ze skrzyżowaniem z ul. Inowrocławską.

Zakres robot obejmuje:  przebudowę jezdni, przebudowę i budowę chodników oraz miejsc postojowych, przebudowę oświetlenia drogowego, przebudowę odwodnienia ulicy, przebudowę sieci energetycznej, budowę kanalizacji teletechnicznej oraz prace zieleniarskie.

Wartość inwestycji  - 2 471 890,41 zł

Czas realizacji - 5 miesięcy od daty podpisania umowy

7.06.2021 na stronie ZIM ukazała się informacja o wyborze wykonawcy

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt