Lato w Poleskim Ośrodku Sztuki zapowiada się bardzo ciekawie

Lato w Poleskim Ośrodku Sztuki - Letnie koncerty, spektakle, wystawa, pokaz filmu, plener artystyczny i nie tylko.

Lato w Poleskim Ośrodku Sztuki
Letnie koncerty, spektakle, wystawa, pokaz filmu, plener artystyczny i nie tylko.

FOTOFESTIWAL – wystawy w Poleskim Ośrodku Sztuki

13.06, 18:00 zakończenie głównego weekendu: wystawy, chill, grill i gry.

19:00 otwarcie wystaw i spotkania z artystami: Iacopo Pasqui, Der Engel; Bartłomiej Talaga, Spacer po lesie,

21.30 pokaz plenerowy filmu Niebo nad Berlinem, reż. Wim Wenders, Poleski Ośrodek Sztuki, Krzemieniecka 2a [PL, ENG]

25.06 Lokal&YADAY popup RESTAURANT WEEK w Poleskim Ośrodku Sztuki

W tym roku w ramach Restaurant Week kultowa łódzka restauracja Lokal wróci do swoich Gości w niecodziennych okolicznościach.

Nie jako restauracja festiwalowa, a wyjątkowe wydarzenie towarzyszące w Poleskim Ogrodzie Sztuki.

Kolacje w wydaniu Fine dining zaserwowana zostanie z Foodtrucka w ogrodzie Poleskiego Ośrodka Sztuki.

LETNISKO POLESKI

11.07 / 29.08 LETNISKO POLESKI, ŁÓDZKIE CENTRUM WYDARZEŃ oraz POLESKI OŚRODEK SZTUKI. Dwa koncerty w ramach Letniska w naszej poleskiej lokalizacji.

Koncerty płatne

11.07 Lech Janerka – muzyk, teksciarz, legenda – Od 30 lat jest jednak jedną z najbardziej oryginalnych osobowości polskiej muzyki rockowej. Założyciel zespołu Klaus Mitfoch.

W 2002 wydał najbardziej nagrodzoną płytę „Fiu fiu”. Doskonale przyjęta, dynamiczna płyta z wyeksponowanymi partiami gitary stała się pierwszym albumem w historii polskiej fonografii, na którego potrzeby nakręcono teledyski do wszystkich zawartych na nim utworów. Płyta otrzymała nagrody Fryderyka w kategoriach "płyta alternatywna" oraz "autor roku".

https://culture.pl/pl/tworca/lech-janerka

29.08 Mitch & Mitch

Grupę założyli Bartek „Magneto” Tyciński i Macio Moretti, którzy początkowo występowali w duecie. Następnie skład uzupełnili Piotr „Serious Mitch” Kaliński, Andrzej „Big Boned Mitch” Zaleski oraz Bartosz „Mr. Bitch” Weber. W 2007 do zespołu dołączyli Jarosław „Reverend James Boned Mitch” Kozłowski, Miłosz „Crackin’ Mitch” Pękala, Tomasz „Mitch The Kid” Ziętek, Dariusz „Spiral Mitch” Sprawka i Tomasz „Mad Mitch” Duda.

Jako big band zadebiutowali podczas krakowskiego Festiwalu Kina Niemego, gdzie zagrali muzykę skomponowaną do filmu pt. Zaginiony świat. W 2008 wystąpili wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim podczas koncertu w Programie III Polskiego Radia, a potem na Off Festivalu w Katowicach. Efektem tej współpracy była opublikowana w 2015 płyta 1976: A Space Odyssey zawierająca materiał z wydanego prawie czterdzieści lat wcześniej albumu Wodeckiego. Została zagrana z towarzyszeniem ponad czterdziestoosobowej orkiestry. Wydawnictwo uzyskało status platynowej płyty, przekraczając liczbę 30 tysięcy sprzedanych kopii.

W 2016 zespół wraz ze Zbigniewem Wodeckim został dwukrotnie wyróżniony nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderykiem[8]. Muzycy otrzymali nagrody w kategoriach Album roku pop oraz Utwór roku za kompozycję „Rzuć to wszystko co złe”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mitch_%26_Mitch

KLANGOR POLESKI

20.06 oraz 25.07

CYKL pod nazwą Rozbicie dzielnicowe,koncerty bezpłatne

20.06 - 3Fonia Jazek Mazurkiewicz, 3fonia to jednoosobowy projekt muzyczny Jacka Mazurkiewicza, w którym głównym źródłem dźwięków jest kontrabas. Muzyczne prawa są tu ustanowione na żyznym gruncie kameralistyki, ambientu i muzyki konkretnej.

Poleski Ogród Muzyki by Hkmusic – cykl koncertów współorganizowanych z Hkmusic,

koncerty płatne

TERMINY KONCERTÓW oraz ZESPOŁY:

Oxford Drama 24.06

Bracia Sarapata 08.07

Patrick the Pan 22.07

Lenda/Kozub 29.07

Leski 05.08

The Bullseyes 12.08

Seeme 26.08

HOLIDANCE energia, ruch i sztuka z Dance Spot66 z Poleskim Ośrodkiem Sztuki 3.07 / 17.07 / 31.07 / 21.08 / wstęp bezpłatny

Zapraszamy od godziny 16.00

Co będziemy robić?
Aktywnie – holistycznie – odpoczywać na świeżym powietrzu.
W programie: lekcje tańca, animacje dla dzieci i dorosłych. Food trucki z pysznym jedzeniem. Gry i zabawy, konkursy z nagrodami. Strefa relaksu. Zrób coś dla ciała i ducha – przyłącz się do wspólnego piknikowania 

XIV Międzynarodowy plener form z wikliny i landartu, ŻYWIOŁY – nazwa edycji 28.06-04.07

Poleski Ośrodek Sztuki wraz z Ogrodem Botanicznym w Łodzi będą gościły artystów, którzy wpiszą swoje dzieła artystyczne w przestrzeń natury. Land art, czyli sztuka ziemi, odnosi się do działań artystycznych, które wkomponowują się w krajobraz w sposób jak najbardziej naturalny lub przekształcają go celu stworzenia obiektów o charakterze artystycznym w synergii z naturą.

I Międzynarodowy Festiwal Tańca Ludowego im. J. Hryniewieckiej termin 15-27.06

Taniec ludowy, folklor, jest nieodzowną częścią naszej, polskiej kultury. Ten rodzaj tańca jest często utożsamiany z tańcem autentycznym. Jako kontynuatorzy myśli i idei założycielki Zespołu „Harnam”, Jadwigi Hryniewieckiej, chcemy zwrócić uwagę jak ważną częścią tanecznej kultury narodowej, jest stylizacja folkloru, użyta jako jeden ze środków wyrazu artystycznego. Zastosowanie stylizacji wymaga merytorycznej znajomości tradycyjnych form tańca ludowego, ale także świadomości co do istnienia innych form opracowania scenicznego, które traktują rodzimy folklor jako inspirację dla sztuki tańca. Świadome użycie środków artystycznego wyrazu typowych dla stylizacji to właśnie ten element edukacji tanecznej, którym chcielibyśmy zainteresować młodych choreografów, stawiając za przykład twórczość Jadwigi Hryniewieckiej. Jadwiga Hryniewiecka była przedstawicielką tańca wyrazistego więc idee tego kierunku zaadoptowała dla tańca ludowego, tworząc styl nazywany przez niektórych teoretyków „tańcem teatralnym” . Jej twórczość to nie tylko piękna, forma tańców ludowych, potraktowana jako inspiracja, to treść, nastrój, opowiedziana tańcem historia, to właśnie idea artystyczna nadrzędna w twórczości artystki. Naszym głównym celem jest nie tylko kultywowanie tradycji, ale zaszczepianie tej tradycji w młodym pokoleniu.

DLA DZIECI:

Bajka Skarb Nienazwanej Góry – Fundacja MATERIA, wstęp bezpłatny

Spektakl dla dzieci Skarb Nienazwanej Góry stworzył choreograf Krzysztof Skolimowski do oryginalnego tekstu Juliusza Grzybowskiego. W procesie twórczym brali udział Mateusz Skolimowski, syn Krzysia oraz Zofia i Michał Grzybowscy - dzieci Julka, już prawie dorosłe.

Tancerzom wcielającym się bohaterów bajki towarzyszy muzyka na żywo.

Spektakl dla dzieci 4-12 lat, ale i nieco młodsze i nieco starsze będą się dobrze bawić, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość na ruch i taniec. Rodzicie i opiekunowie także!

Spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Półkolonie dla dzieci – Ruch, Sztuka, Energia

18-22 sierpnia. W programie: zajęcia integracyjne, taneczne, akrobatyczne, muzyczne, plastyczne, ceramiczne, aktorskie, kulinarne,domowe laboratorium, animacje, kultura ludowa i wiele innych.

WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY WYDARZEŃ NA STRONIE WWW.POS.LODZ.PL

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt