Widzew już skończył, ŁKS gra dalej

W ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi Widzew pokonał 2:1 Odrę Opole, a ŁKS w Tychach zremisował 1:1 z miejscowym GKS. Dla ekipy z al. Piłsudskiego sezon już się zakończył, natomiast zespół z al. Unii wystąpi jeszcze w barażach, których stawką będzie awans do Fortuna 1. Ligi.

MATEUSZ BAKOWICZ -   Łukasz Skwiot (Cyfrasport)
13.06.2021, TYCHY, PILKA NOZNA (FOOTBALL), FORTUNA 1 LIGA SEZON 2020/2021 ( FORTUNA POLISH FIRST LEAGUE ) MECZ GKS TYCHY - LKS LODZ NZ MATEUSZ BAKOWICZ FOTO LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT , Łukasz Skwiot (Cyfrasport)

W barażach wezmą udział drużyny, które zakończyły rywalizację na miejscach 3-6, a finalnie jedna z nich dołączy do Radomiaka Radom i Bruk-Betu Termalica Nieciecza, które wywalczyły bezpośredni awans. Zespół z Mazowsza zakończył rozgrywki z dorobkiem 68 pkt. i o trzy oczka wyprzedził ekipę z Małopolski. Trzecią lokatę zajął GKS Tychy (63), czwarta była Arka Gdynia (60), piąty ŁKS (58), a szósty Górnik Łęczna (56). W nadchodzącą środę 16 czerwca GKS podejmie Górnika (godz. 18), a w Gdyni Arka zmierzy się z ŁKS (godz. 20.30). Zwycięzcy tych spotkań w niedzielę 20 czerwca zagrają w finale, który wyłoni trzeciego ekstraklasowicza.

Zespół Widzewa zakończył rywalizację na dziewiątej pozycji (46 pkt.), a z Fortuna 1. Ligą pożegnał się GKS Bełchatów (23 pkt.).

Widzew - Odra Opole 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 Dominik Kun (2), 1:1 Konrad Nowak (24), 2:1 Paweł Tomczyk (87).

GKS Tychy - ŁKS 1:1 (0:0). Bramki: Sebastian Steblecki (54), 1:1 Ricardinho (90+2).

W nadchodzący weekend ostatnią kolejkę rozegrają zespoły występujące w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Mecze tej serii przesądzą o tym, czy na tym szczeblu nadal będzie występował UKS SMS. Po porażce 1:3 z poznańskim Lechem zespół z Milionowej nadal jest "nad kreską", ale ma tyle samo punktów, co otwierający strefę spadkową Gwarek Zabrze. Ten ostatni zakończy sezon derbowym meczem z Górnikiem, a UKS SMS podejmie zdegradowaną Koronę Kielce. Oba spotkania rozpoczną się 20 czerwca o godz. 12. Trzy godziny później w Krakowie staną do walki juniorzy Cracovii i Arki Gdynia. Te zespoły po 29. kolejkach mają po 38 pkt. - po dwa więcej od łodzian i zabrzan.

 

 

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt