Z różnym skutkiem

Kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Master Pharm Rugby Łódź. Po wygranej w Lublinie nadal zajmują drugie miejsce w tabeli ekstraligi, ale ich strata do Ogniwa Sopot zmalała do czterech oczek. Gorzej wygląda sytuacja wicelidera 2. ligi. Zespół KS Budowlani Commercecon po raz drugi w tym sezonie uległ z rezerwom Juvenii Kraków i stracił szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W przedostatniej kolejce ekstraligi do niespodzianki doszło w Sochaczewie, gdzie miejscowy Orkan wygrał 34:17 z broniącym mistrzostwa Ogniwem. Po tym meczu zespół z Sopotu ma 72 pkt. i o cztery oczka wyprzedza ekipę Master Pharm RŁ. Łodzianie na wyjeździe pokonali Budowlanych Lublin 16:7. W ostatniej serii spotkań na boisku przy Małachowskiego (Łodzianka) wicelider podejmie Arkę Gdynia (19 czerwca, godz. 16), a lider zagra w Lublinie. Później w rozgrywkach nastąpi krótka przerwa, po której zostaną rozegrane mecze o medale. Na 3 lipca zaplanowano spotkanie o brąz, a dzień później w wielkim finale Ogniwo zmierzy się z Master Pharm RŁ.   

Edach Budowlani Lublin - Master Pharm Rugby Łódź  7:16 (7:13). Punkty dla Master Pharm RŁ: Michał Kępa 11, Przemysław Serafin 5.

W 2. lidze końcowe zwycięstwo zagwarantowała już sobie Juvenia II. Zespół z Krakowa po raz drugi w tym sezonie ograł ekipę z Górniczej i z dorobkiem 30 pkt. otwiera tabelę. Lider wygrał do tej pory wszystkie sześć spotkań, a ma jeszcze do rozegrania dwa mecze. Drużyna KSB Commercecon w siedmiu meczach zgromadziła 26 pkt. i zajmuje drugie miejsce w tabeli. W ostatni weekend czerwca łodzianie zakończą sezon wyjazdowym starciem z Miedziowymi Lubin.

KS Budowlani Commercecon Łódź - RzKS Juvenia II Kraków  24:27 (5:10). Punkty Budowlani: Michał Łaszcz 15, Michał Mrozek 5, Mateusz Zjawiony 4.

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt