Będą nowe nawierzchnie na ulicach

7 ulic na Polesiu będzie miało w tym roku nową nawierzchnię. To część tegorocznych inwestycji, które poprawią stan łódzkich ulic.

Ulice przed remontem -  Stefan Brajter
6 sierpnia, Struga, Żeligowskiego, Kasprzaka, Maratońska, Zielona i al. Włókniarzy – to miejsca w których wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. , Stefan Brajter

6 sierpnia, Struga, Żeligowskiego, Kasprzaka, Maratońska, Zielona i al. Włókniarzy – to miejsca w których wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Dodatkowe środki na remonty dróg pozwolą nie tylko na uporanie się z ubytkami po trudnej zimie, ale przede wszystkim pozwolą na wykonanie nowych nawierzchni na 20 ulicach w całym mieście. Szybsze niż kompleksowa przebudowa drogi remonty, pozwolą w krótszym czasie polepszyć stan łódzkich ulic.

Na Polesiu nową nawierzchnię zyska 7 ulic. Największy zakres prac zostanie zrealizowany na ul. 6 sierpnia, gdzie wyremontowany zostanie odcinek drogi pomiędzy al. Kościuszki, a al. Włókniarzy. Zakres obejmuje wymianę podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni i remont chodników.

W sąsiedztwie nową drogą pojedziemy również ul. Żeligowskiego i ul. Struga. Ta pierwsza zyska nową nawierzchnię na odcinku pomiędzy ul. 6 sierpnia, a ul. Struga, natomiast na ul. Struga nowy asfalt pojawi się pomiędzy al. Włókniarzy, a ul. Żeligowskiego. Zarówno na Żeligowskiego, jak i na Struga wymieniona zostanie podbudowa jezdni i ułożona nowa warstwa wiążąca i ścieralna oraz wyremontowane zostaną chodniki.

Remont drogi przewidziany jest również na ul. Kasprzaka. Tutaj pomiędzy ul. Srebrzyńską, a ul. Drewnowską wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Chodniki zostały wykonane już wcześniej w ramach innych zadań miasta. Powstały również nowe miejsca parkingowe.

Po równym pojedziemy również ul. Maratońską na odcinku od Waltera-Janke do Olimpijskiej na jezdni w kierunku ul. Retkińskiej. W ramach tego zadania, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i dwóch zatok dla autobusów na przystanku Maratońska - Obywatelska.

Ponadto na Polesiu wykonamy jeszcze dwa mniejsze remonty nawierzchni. W miejscu gdzie odstają często samochody, tworzą się nierówności i kolejny. Aby poprawić stan drogi i ułatwić przejazd, wymienione zostaną odcinki nawierzchni na ul. Zielonej przy Legionów w kierunku ul. Srebrzyńskiej oraz na al. Włókniarzy przy Bandurskiego na jezdni dolnej w kierunku ul. Pabianickiej.

Łącznie na Polesiu pojawi się ok. 4,5 km nowych dróg. W skali całego miasta w 2021 r. planujemy wykonanie remontów i przebudów 40 ulic na kwotę przeszło 100 milionów złotych.

Polecane aktualności

Łódzka uczelnia opracowała proste rozwiązanie przyjaznego dla środowiska i zwierząt pozbywania się zużytych maseczek

informacja prasowa

„Maskonur” to wynalazek opracowany Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z WWF Polska więcej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni w centrum Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni – niezwykłe odkrycia na... więcej

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Kontakt