Szczęście było blisko

Mimo dobrej dyspozycji i ambitnej postawy Dorocie Banaszczyk nie udało się wywalczyć prawa do startu w Igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Zawodniczka TME Olimp Łódź finałowy turniej kwalifikacyjny w Paryżu ukończyła na czwartym miejscu

W trzyletnich kwalifikacjach kategorii olimpijskiej – 55 kg wzięło udział aż 530 zawodniczek z ponad 120 państw. Z tego grona do Tokio pojadą: Anhelika Terliuga (Ukraina) i Wen Tzu- Yun (Taiwan) zakwalifikowały się z rankingu, a Anna Chernyszewa (Rosja) i Ivet Goranowa (Bułgaria) wywalczyły kwalifikacje w Paryżu. Trzy kolejne zawodniczki uzyskały kwalifikacje w wadze - 50 kg (z rankingu Arapoglu Ozcelik z Turcji oraz Sara Bahmanyar z Iranu, a z kwalifikacji Moldir Zhangbyrbay z Kazachstanu). Miejsce zagwarantowane dla gospodarza IO zajmie Miho Miyahira. 

Łodzianka w stolicy Francji stoczyła dziewięć walk. W drodze do rundy finałowej pokonała kolejno: Ilahę Gasimovą (Azerbejżan), Li Lirisman (Estonia), Sarę Cardin (Włochy) i Janę Messerschmit (Niemcy). W półfinale Dorota przegrała Chernyszewą, ale chwilę później w walce repasażowej pokonała Carlę Burkitt (Anglia) i znalazła się w rundzie finałowej, w której cztery zawodniczki rywalizowały systemem "każda z każdą". Dorota przegrała z Zhangbyrbay, zremisowała z Czernyszewą, uległa Goranowej i jako jedyna z tej czwórki nie poleci na igrzyska do Japonii.

- Wynik, który osiągnęliśmy w Paryżu nie daje nam co prawda biletu do Tokio, ale daje poczucie dobrze wykonanej pracy i poczucie przynależności do ścisłej światowej czołówki w karate. Nasz świat i dobre samopoczucie się nie zmieniają. Jeszcze o nas usłyszycie - zapowiedział trener Maciej Gawłowski. Oprócz niego nad formą Doroty pracował również Rafał Gilewski, trener przygotowania motorycznego.   

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt