Pierwsi lokatorzy nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łęczyckiej 70B

Kilka rodzin już zdecydowała się je przyjąć. W najbliższych tygodniach będą przeprowadzać się do kompleksowo wyremontowanych lokali z łazienkami i centralnym ogrzewaniem. Specjalna pula mieszkań została przygotowana specjalnie pod osoby z niepełnosprawnościami.

Łęczycka 70B
W budynku przy ul. Łęczyckiej 70b, gdzie jeszcze kilka lat temu był biurowiec ZUS powstały 52 nowe mieszkania komunalne.

W budynku przy ul. Łęczyckiej 70b, gdzie jeszcze kilka lat temu był biurowiec ZUS powstały 52 nowe mieszkania komunalne. Przeważają tu lokale, na które popyt jest największy od 35 do 40 mkw., dwupokojowe, z kuchnią lub aneksem kuchennym - każde z łazienką i centralnym ogrzewaniem. Pomieszczenia są gotowe do zamieszkania. W łazienkach są płytki oraz biała armatura. Położone są podłogi. Najmniejsze mieszkania w budynku mają ok. 23 mkw - to jeden pokój z aneksem kuchennym i łazienką. Największe - prawie 54 mkw i składają się na nie dwa pokoje z kuchnią i łazienką.

Powstał tu również zasób mieszkań stricte dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. Cały parter, 6 lokali, został całkowicie dostosowany do osób na wózkach inwalidzkich: z szerszymi wejściami do samych lokali i poszczególnych pomieszczeń w domu, z łazienkami, w których zainstalowane są specjalne poręcze do podtrzymywania się, a prysznice mają inną konstrukcję (to obniżona podłoga, bez typowego brodzika, z krzesełkiem, na które można się przesiąść z wózka inwalidzkiego, by się wykąpać), a biała armatura jest na odpowiedniej wysokości dla osoby z dysfunkcją ruchu. Do budynku prowadzą dwa wejścia - obydwa z podjazdami dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku została zainstalowana też winda. Będzie to miało szczególne znaczenie dla seniorów, którzy swobodnie będą mogli skorzystać z mieszkań na każdym z pięter, ale i rodzin z małymi dziećmi. Wejście z dziecięcym wózkiem nie stanowi już wtedy problemu. Niemniej niezależnie od tego udogodnienia w nowym bloku, na parterze powstało specjalne pomieszczenie do przechowywania wózków dziecięcych czy rowerów.

7 lokali zostało już przyjętych przez przyszłych lokatorów - w tym trzy mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejne 4 rodziny mają oglądać mieszkania w najbliższych dniach.

Inwestycja kosztowała ponad 8 mln zł. Ok. 2,2 mln zł z tej kwoty to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Polecane aktualności

Łódzka uczelnia opracowała proste rozwiązanie przyjaznego dla środowiska i zwierząt pozbywania się zużytych maseczek

informacja prasowa

„Maskonur” to wynalazek opracowany Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z WWF Polska więcej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni w centrum Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni – niezwykłe odkrycia na... więcej

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Kontakt