Zaczną w Łodzi od mini wyścigu

W środę 23 czerwca rozpocznie się 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Tradycyjnie już towarzyszyć mu będzie Mini Wyścig „Solidarności”, w którym w miastach etapowych rywalizować będą najmłodsi adepci kolarstwa.

- W tym roku mini wyścigi odbędą się w dziewięciu miastach, w tym pięciu na terenie województwa łódzkiego. Dzieci, które wystartują w trzech z tych pięciu etapów, będą klasyfikowane w rankingu najlepszego mini kolarza województwa łódzkiego – poinformował organizator MWS Michał Dudek.

Pierwszy mini wyścig odbędzie się już w najbliższą niedzielę w łódzkim Parku Poniatowskiego. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach wiekowych: A (do lat 5), B (6-8 lat), C (9-10 lat) i D (11-12 lat). - Najstarsza grupa będzie jeszcze podzielona na kategorię dla zawodników licencjonowanych – dodał Dudek.

Kolejne mini wyścigi odbędą się w: Kutnie, Płocku (23 czerwca), Koluszkach, Sieradzu (24 czerwca), Tomaszowie Mazowieckim, Kielcach (25 czerwca), Ostrowcu Świętokrzyskim i Stalowej Woli (26 czerwca).

- Bardzo fajnie, że przy tak dużym wyścigu odbywa się impreza dla dzieci. Ja jestem z tego bardzo zadowolony. Wydaje mi się, że teraz bardziej emocjonuje mnie rywalizacja zawodników w małym wyścigu Solidarności, niż w dużym – powiedział były kolarz, a obecnie trener Tramwajarza Jarosław Rębiewski.

Rywalizacja w dużym wyścigu rozpocznie się w środę 23 czerwca w Pabianicach. Po przejechaniu 75,1 km zawodnicy będą finiszowali w Łodzi, a po kilku godzinach przerwy wyruszą na trasę drugiego etapu (96,9 km), wiodącego z Kutna do Płocka. W czwartek peleton przejedzie z Koluszek do Sieradza (191,6 km). Najdłuższy etap zaplanowano na piątek 25 czerwca. Tego dnia rywalizacja rozpocznie się w Tomaszowie Mazowieckim, a zakończy w Kielcach. Między tymi miastami kolarze pokonają dystans 212,7 km. Na zakończenie wyścigu pokonają 165,3 km na trasie: Ostrowiec Świętokrzyski – Stalowa Wola.

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt