Remontujemy łódzkie torowiska

Kończy się remont torowiska na ul. Limanowskiego. Jednocześnie szykujemy się do kolejnych prac, tym razem na Helenówku. Ponadto do końca miesiąca czeka na Łodzian ankieta na temat przyszłego wyglądu tras tramwajowych w mieście.

Ulica Limanowskiego
Na ul. Limanowskiego trwa remont torowiska pomiędzy ul. Zachodnią, a ul. Zgierską. Prace obejmują wymianę starego, wyeksploatowanego torowiska wraz z podkładami i podbudową oraz siecią trakcyjną.

Na ul. Limanowskiego trwa remont torowiska pomiędzy ul. Zachodnią, a ul. Zgierską. Prace obejmują wymianę starego, wyeksploatowanego torowiska wraz z podkładami i podbudową oraz siecią trakcyjną. Nowe torowisko zostało dość szybko ułożone, aby jak najszybciej przejść do betonowania podłoża, które potrzebuje dłuższej chwili na zyskanie odpowiednich właściwości technicznych. Dzięki temu, już teraz trwają prace przy układaniu nowej asfaltowej nawierzchni na wykonanej z betonu podbudowie. Na przyszły tydzień zaplanowane są prace wykończeniowe i sieciowe oraz przejazdy techniczne, aby pod koniec czerwca, zgodnie z planem, zakończyć remont i przywrócić ruch tramwajów.

Na przełomie miesiąca na swoją trasę wróci „piątka” co ułatwi dojazdy na Bałucki Rynek i obsługę Starego Miasta. Ponadto linia 5 kursować będzie ul. Nowomiejską, a przez Franciszkańską nadal kursować będzie linia 9, która ze względu na planowane prace na Helenówku zostanie skierowana na pętlę dworzec Łódź Żabieniec. Dokładne daty zmian przedstawimy w przyszłym tygodniu.

Wraz z zakończeniem prac na Limanowskiego, startujemy z remontem torowiska na wysokości zajezdni Helenówek. Remont obejmie odcinek pomiędzy ul. Okulickiego, a granicą miasta, gdzie przyłączymy się do remontowanej trasy do Zgierza. Nowe torowisko pojawi się na cały odcinku wraz z pętlą. Ponadto wykonane zostaną nowe zjazdy do zajezdni na terenie której powstanie Zakład Techniki MPK-Łódź. Podczas prac zachowane zostanie kursowanie tramwajów na Radgoszcz. Kursować będą dwukierunkowe tramwaje, które zawracać będą na szykowanym właśnie przejeździe międzytorowym. W ostatnich dniach pojawiły się już jego pierwsze elementy, aby wszystko było gotowe na rozpoczęcie prac na przełomie miesiąca.

Łódzkie torowiska co roku przechodzą kolejne remonty, choć jeszcze kilka z odcinków tras oczekują na ich realizację, zaplanowaną na kolejne lata. W najbliższym czasie przebudowane zostaną trasy tramwajów wraz z ulicami na Ogrodowej i Północnej, Wojska Polskiego, czy Przybyszewskiego. Natomiast kolejne modernizacje planujemy choćby na ul. Aleksandrowskiej, Zielonej, Srebrzyńskiej, Legionów, Rzgowskiej czy Telefonicznej. Na te torowiska przedstawiliśmy koncepcje wyglądu po modernizacji, gdzie uwzględniono poprawę obsługi, przesiadek, zniwelowanie barier architektonicznych, czy budowę wspólnych przystanków i pasów autobusowo-tramwajowych. Do każdej z tych propozycji Łodzianie mogą się odnieść w internetowej ankiecie na stronie Vox Populi vox.uml.lodz.pl  Na stronie mamy przedstawione 13 odcinków tras, które przed przygotowaniem projektów konsultujemy z mieszkańcami wspólnie tworząc „burzę mózgów” na temat przyszłego wyglądu łódzkich torowisk, które w perspektywie kilku najbliższych lat, przejdą kompleksową metamorfozę i wszystkie wymagające tego trasy, zostaną zmodernizowane, aby w pełni korzystać z łódzkiej sieci komunikacji tramwajowej.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt