Adoptuj odpowiedzialnie

Trwa przerwa między kolejnymi sezonami w Tauron Lidze siatkarek, jednak w obozie brązowych medalistek mistrzostw Polski praca wre. Działacze dopinają szczegóły związane ze składem drużyny i udziałem w europejskich rozgrywkach pucharowych, a zawodniczki w miarę swoich możliwości kontynuują działania na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt.

Współpraca ŁKS Commercecon z placówką mieszczącą się przy ulicy Marmurowej trwa już pięć lat. W tym czasie przeprowadzono wiele wspaniałych inicjatyw, których celem była poprawa losu podopiecznych schroniska. Jedną z ambasadorek akcji „Nie porzucaj, nie zakładaj kolczatek" była Izabela Kowalińska. Ważną rolę odgrywają też kibice Łódzkich Wiewiór, którzy oddają głosy na projekty Budżetu Obywatelskiego „Zwierzęta w Łodzi są ważne". Od roku 2020 klub i schronisko wspólnie promują projekt „Adoptuj odpowiedzialnie". 

- To odpowiedzialność jest tu najważniejsza. Nie chodzi bowiem o to, żeby znaleźć pięknie wyglądającego pieska i zaraz go zaadoptować. Trzeba to odpowiedzialnie przemyśleć i odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Czy wyjeżdżając na wakacje jesteśmy w stanie tego pieska zabrać ze sobą lub zapewnić mu odpowiednią opiekę? Musimy być tego pewni. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na to słowo „odpowiedzialnie” – wyjaśniła libero łódzkiej drużyny Krystyna Strasz.

Logotyp akcji „Adoptuj odpowiedzialnie" pojawił się w sezonie 2021/2021 na koszulkach meczowych zawodniczek ŁKS Commercecon, które reprezentowały miasto i region w rozgrywkach krajowych oraz w Lidze Mistrzyń. Częścią inicjatywy była akcja #WygrywaMyPomagaMy. Mecze fazy play-off Łódzkie Wiewióry grały dla wybranych psów z łódzkiego schroniska. Psów wyjątkowych, bowiem byli to seniorzy, którzy mają niestety mniej szans na adopcję. Teraz do akcji przyłączyła się firma, dzięki której siatkarki ŁKS Commercecon będą jeździły samochodem z wizerunkiem Lidera i Maniusia – psów, które zostały „pyszczkami” kolejnej odsłony akcji „Adoptuj odpowiedzialnie".

- Bardzo się cieszymy, że jeden z naszych partnerów przekazał nam samochód, który umożliwi nam jeszcze większą promocję piesków z łódzkiego schroniska. Dzięki temu na szerszą skalę będziemy robić to, co robiliśmy przez cały sezon. Na tym samochodzie są zdjęcia piesków, którym pomagaliśmy w trakcie play-offów. Jeden z nich, Lider, jest już w swoim domu. Maniuś jeszcze czeka w schronisku na swojego człowieka – powiedziała Strasz.

Akcja będzie miała wkrótce kolejne ambasadorki. Zostaną nimi nowe zawodniczki ŁKS Commercecon, których – zdaniem Strasz – nie trzeba będzie mocno namawiać do włączenia się w pomoc zwierzakom. - To nie będzie trudne, bo wystarczy raz tu przyjechać, żeby się zakochać i przyjeżdżać po raz kolejny. Jest tu tyle miłości, które nam te pieski dostarczają. Myślę że dziewczyny chętnie dołączą do tej akcji.

Aktualnie w schronisku przy Marmurowej przebywa niespełna 200 psów i kilkadziesiąt kotów. Wszystkie czekają na swoje nowe domy.Często przyjeżdżamy do schroniska i widzimy, jak wspaniałe są to zwierzęta. Jesteśmy przekonani, że nasza akcja przyczyni się do tego, że mieszkańcy Łodzi właśnie w naszym schronisku znajdą swojego czworonożnego przyjaciela – powiedział Mariusz Przybyła z ŁKS Commercecon.

W nadchodzącym sezonie łódzki zespół ponownie będzie miał okazję promować akcję nie tylko na krajowych boiskach, ale również w rozgrywkach międzynarodowych. Wiadomo już, że brązowe medalistki Tauron Ligi wystąpią w Pucharze CEV 2021/2022. Na liście startowej tych rozgrywek są 23 zespoły, a stawkę uzupełnią jeszcze ekipy wyeliminowane z Ligi Mistrzyń.

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt