Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i Trapani na Sycylii oraz do Forli koło Bolonii.

Trapani
Na włoskie kierunki łodzianie i mieszkańcy regionu czekali od dawna.

Na włoskie kierunki łodzianie i mieszkańcy regionu czekali od dawna. To idealny kraj na wakacje zarówno na odpoczynek, jak i zwiedzanie. Już od 2 lipca można będzie zrealizować wielkie włoskie wakacje i polecieć do Palermo oraz Trapani na Sycylii, a także do Forlii koło Bolonii w regionie Emilia-Romania.

„To duża przyjemność ogłosić nowe, kolejne połączenie do Włoch i kolejne na słoneczną włoską wyspę Sycylię. Ta wyspa ma bardzo wiele do zaoferowania, oprócz wspaniałych zabytków, oferuje piękne plaże i niezwykłą przyrodę. Można na niej spędzić wakacje życia. Bilety można kupić na stronie przewoźnika, ale można je też wygrać. Już dziś rusza konkurs na fanpage’u „Łódź”, w którym łodzianie powalczą o pięć podwójnych biletów na Sycylię. Zachęcam do obserwowania Facebooka miasta i wzięcia udziału w konkursie. Dziękuję pani prezes za pracę, aby siatka połączeń była coraz atrakcyjniejsza” – powiedziała Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

„Już za dwa tygodnie zaczynamy loty do Włoch. Nowością jest kierunek Palermo, który właśnie dziś ogłaszamy. Do Palermo można będzie polecieć w każdy piątek. Podróż będzie trwała ok. 4 godzin. Samolot będzie miał międzylądowanie w Forli. Tam wysiądą pasażerowie, którzy będą chcieli zwiedzać północno-środkowe Włochy. Turyści wybierający się na Sycylię polecą dalej i już wieczorem będą mogli zacząć wakacje w Palermo. To miasto atrakcyjne, ciekawe, autentyczne, miasto dla tych, którzy nie cierpią nudy. Łodzianom na pewno spodoba się tam wszechobecny street art, atrakcje historyczne, znakomita sycylijska kuchnia i piękne plaże zachodniej części wyspy. Korzystajcie państwo z naszej oferty” – zachęca Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Połączenia obsłuży linia lotnicza Lumiwings. Loty do Włoch będą we wtorki i piątki. Bilety kosztują od 60 euro. W cenie biletu jest bagaż podręczny do 8 kg i rejestrowany nawet do 32 kg (w zależności od taryfy). Na pokładzie będą też serwowane przekąski oraz napoje. Dzieci do 2 lat będą mogły polecieć za darmo, a od 2 do 11 lat z 50 proc. zniżką.

Bilety można też wygrać w konkursach organizowanych przez miasto Łódź i lotnisko.

Pierwszy konkurs startuje już dziś na facebookowym fanpage’u „Łódź” – do wygrania aż pięć podwójnych biletów do Trapani na Sycylii.

Drugi konkurs zacznie się w poniedziałek na łamach naszej nowej bezpłatnej gazety miejskiej „Łódź.pl”. W tym konkursie do wygrania również pięć podwójnych biletów, ale tym razem do Forli koło Bolonii w regionie Emilia-Romania.

Trzeci konkurs to gratka dla posiadaczy „Karty Łodzianina”. Tutaj zbierając punkty możemy wygrać bilety dla dwóch osób do Forli, Trapani oraz Palermo.

Szczegóły i regulaminy wszystkich konkursów będą dostępne na stronie lotniska w zakładce „Konkursy” oraz u współorganizatorów.

Jak podróżować z Łodzi na Sycylię?

Loty do Forli

Samoloty do Forli koło Bolonii będą latać we wtorki i piątki od 2 lipca. Wyloty z Łodzi zaplanowano we wtorki na godz. o 16:05, a w piątki na godz. 15:05.

Samolot do Forli leci ok. dwóch godzin.

TRAPANI

We wtorki, po krótkim postoju w Forli, podczas którego wysiądą pasażerowie, którzy będą zwiedzać północne Włochy, samolot poleci dalej do Trapani na Sycylii. Powroty z Trapani zaplanowane są na piątki, dlatego będzie można sobie zorganizować wypad na Sycylię na 3 dni lub 10 dni.

PALERMO

Natomiast w piątki samolot lecący z Łodzi po 40 minutach postoju w Forli, poleci bezpośrednio do Palermo. Wrócić z Palermo do Łodzi możemy we wtorki. Przy zaplanowaniu pobytu na 3 lub 10 dni, polecimy i wrócimy z Łodzi do Palermo.

Wycieczka na tydzień na Sycylię

Jeżeli 3 dni to za mało, a 10 dni za dużo można zorganizować wyjazd na tydzień. Jeśli wylatując z Łodzi do Trapani we wtorek, chcielibyśmy wrócić w następny wtorek, musimy zmienić lotnisko na Sycylii i wsiąść do samolotu w Palermo. Tak samo w drugą stronę: jeżeli wylatujemy w piątek do Palermo, w kolejny piątek możemy wrócić wylatując w drogę powrotną z lotniska w Trapani

Samochodem z lotniska w Trapani do lotniska w Palermo można przejechać w ciągu godziny. Linia lotnicza Lumiwings pracuje nad zapewnieniem swoim pasażerom przejazdów zarówno z Trapani do Palermo jak i z Palermo do Trapani.

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt