Firma Printful zainwestuje 7 mln złotych w zakład w Łodzi

Firma Printful kontynuuje ekspansję w Europie i podpisała umowę najmu na nowe centrum logistyczne. Nowy obiekt jest położony w Łodzi, i będzie miał powierzchnię około 9300 metrów kwadratowych. W ciągu pierwszego roku działalności powstanie w nim ponad 50 nowych miejsc pracy i szacuje się, że łączna liczba nowych miejsc pracy wyniesie około 170.

Printful
Centrum logistyczne w Łodzi będzie piątym w Europie i łącznie jedenastym zakładem należącym do firmy.

Obecnie firma Printful prowadzi swoją działalność w 10 zakładach na całym świecie, z czego cztery z nich znajdują się w Europie: dwa na Łotwie, jeden w Hiszpanii i jeden w Wielkiej Brytanii. Centrum logistyczne w Łodzi będzie piątym w Europie i łącznie jedenastym zakładem należącym do firmy. Firma Printful zatrudnia już ponad 700 pracowników w Europie, co daje łącznie ponad 1600 pracowników Printful na całym świecie.

W ciągu najbliższych kilku lat firma planuje zainwestować 7 mln złotych (2 mln EUR) w zakład w Łodzi. Nowy zakład będzie specjalizował się w usługach z zakresu „cut & sew”. Jest to szybko rozwijająca się technika pozwalająca na produkcję i pełną personalizację nadruków na wszystkich produktach odzieżowych, takich jak legginsy, biustonosze sportowe i inna odzież sportowa. Rozwijając ten dział produkcji, firma Printful da klientom możliwość tworzenia unikatowych produktów i wyróżnienia się na tle konkurencji.

- W ciągu ostatnich 10 lat Polska zwiększyła swój eksport odzieży o 104%, dlatego, aby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem na usługi z zakresu „cut & sew”, wybraliśmy Polskę jako naszą kolejną lokalizację. Biorąc pod uwagę, że Łódź jest historycznie znana z dobrze rozwiniętego przemysłu tekstylnego i odzieżowego, nasza decyzja była oparta na dostępności pracowników i możliwościach rynkowych, wyjaśnia Davis Siksnans, CEO i współzałożyciel firmy Printful.

Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wspierało Printful w procesie inwestycyjnym, wskazując te najbardziej efektywne dla realizacji nowego projektu narzędzia i rozwiązania. PAIH m.in. organizowała wizyty lokalizacyjne, zapewniła dogłębną analizę rynku czy wsparcie w wyszukaniu lokalnych partnerów.

- Cieszymy się, że Printful wybrał Polskę na lokalizację swojej kolejnej siedziby. Inwestycja firmy niewątpliwie sprzyjać będzie rozwojowi specjalizacji Łodzi jako ośrodka kreatywnego i oczywiście nawiązywać do najlepszych tradycji miasta jako polskiego centrum wzornictwa oraz projektowania odzieżowego. Stworzenie nowych miejsc pracy dla krawców i szwaczy to z kolei nowe możliwości dla specjalistów z regionu łódzkiego, którzy często podejmują pracę poza wyuczonym zawodem, a ukierunkowaną właśnie na branżę odzieżową, mówi Marcin Fabianowicz, dyrektor Centrum Inwestycji Polskich i Inwestycji Polskich. Agencja Handlowa.

- Bardzo się cieszę, że możemy powitać firmę Printful w Łodzi. Obecnie jest to trzecie co do wielkości miasto w Polsce, które doskonale się rozwija i przechodzi transformację. Przemysłowa i kosmopolityczna przeszłość Łodzi definiuje nowoczesny charakter miasta. Jestem przekonana, że Printful skorzysta z naszych wyjątkowych tradycji, lokalnego rynku pracy i znakomitego systemu szkolnictwa wyższego ukierunkowanego na sztuki piękne. komentuje Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi, dodaje:  - Pragnę podkreślić, że Miasto Łódź priorytetowo traktuje wspieranie projektów inwestycyjnych, które mają na celu rozbudowę profilu gospodarczego miasta i tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy.

Nowe centrum realizacji Printful powstaje we współpracy z Colliers, wiodącą firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości i zarządzania inwestycjami, oraz 7R SA, firmą deweloperską zajmującą się nieruchomościami komercyjnymi. - Poprzez wdrożenie ekologicznych rozwiązań w miejscu pracy, budynek będzie odpowiadał specyficznym potrzebom Printful. Projekt 7R Park Łódź West II jest doskonałym przykładem rewitalizacji terenów poprzemysłowych, dzięki któremu powstały nowe miejsca pracy dla mieszkańców Łodzi oraz możliwości rozwoju biznesu
w aglomeracji,
komentuje Katarzyna Litwin, Senior Leasing Manager w 7R SA.

Dostawa na terenie Polski będzie trwała od 1 do 2 dni roboczych, a do Niemiec, jednego z kluczowych rynków europejskich firmy Printful, zaledwie 2 dni robocze. Wysyłka do pozostałych krajów sąsiadujących z Polską będzie trwała od 2 do 5 dni roboczych. Przewiduje się, że nowy zakład będzie gotowy do pracy do końca bieżącego roku, a zwiększona szybkość usług i obecność w Polsce pozwolą firmie Printful na dalszy rozwój na rynkach europejskich.

Informacje o 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma dostarcza dla wielu najemców centra magazynowo-przemysłowe oraz obiekty typu build-to-suit. Portfolio 7R obejmuje zarówno wielkopowierzchniowe parki logistyczne, jak i magazyny miejskie Small Business Unit.

Informacje o Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com.

Informacje o Printful

Printful to firma oferująca usługi druku oraz magazynowania na żądanie pomagająca klientom przekształcać ich pomysły w marki i produkty. Firma wykonuje i wysyła spersonalizowaną odzież, akcesoria oraz artykuły dla domu na zamówienie firm internetowych. W 2020 r. firma osiągnęła kamień milowy przychodu, który przekroczył 200 milionów dolarów i niedawno stała się pierwszą firmą jednorożca (o wartości ponad 1 miliarda dolarów) z łotewskimi korzeniami. Od momentu powstania w 2013 roku firma Printful dostarczyła ponad 33 mln artykułów. Printful zatrudnia obecnie ponad 1800 osób w dziewięciu centrach logistycznych na całym świecie.

Polecane aktualności

17 nowych, ekologicznych śmieciarek będzie odbierać odpady od łodzian

informacja prasowa

Pierwsze z pojazdów będzie można zobaczyć na ulicach Łodzi już w sierpniu. Kolejne dojadą do nas w... więcej

"Jestem" -  M. Pulik

Jubileuszowy, 10. Festiwal "Retroperspektywy" w Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Pokaz pracy Thomasa Richardsa, legendarnego kontynuatora działań Jerzego Grotowskiego, premierowe:... więcej

Sierpniowe zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Otwarcie ul. Rewolucji, remont torowiska na Politechniki oraz powrót na stałe trasy to powody zmian... więcej

Remont KMP

Wystartowała generalna przebudowa Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Odnowione elewacje i przebudowane wnętrza – wystartowała generalna przebudowa siedziby Komendy... więcej

Karta Łodzianina

Już 150 tys. osób korzysta z Karty Łodzianina

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Do kina lub teatru, na basen, do restauracji, na zakupy lub do lekarza – Kartę Łodzianina warto... więcej

Kontakt