Firma Printful zainwestuje 7 mln złotych w zakład w Łodzi

Firma Printful kontynuuje ekspansję w Europie i podpisała umowę najmu na nowe centrum logistyczne. Nowy obiekt jest położony w Łodzi, i będzie miał powierzchnię około 9300 metrów kwadratowych. W ciągu pierwszego roku działalności powstanie w nim ponad 50 nowych miejsc pracy i szacuje się, że łączna liczba nowych miejsc pracy wyniesie około 170.

Printful
Centrum logistyczne w Łodzi będzie piątym w Europie i łącznie jedenastym zakładem należącym do firmy.

Obecnie firma Printful prowadzi swoją działalność w 10 zakładach na całym świecie, z czego cztery z nich znajdują się w Europie: dwa na Łotwie, jeden w Hiszpanii i jeden w Wielkiej Brytanii. Centrum logistyczne w Łodzi będzie piątym w Europie i łącznie jedenastym zakładem należącym do firmy. Firma Printful zatrudnia już ponad 700 pracowników w Europie, co daje łącznie ponad 1600 pracowników Printful na całym świecie.

W ciągu najbliższych kilku lat firma planuje zainwestować 7 mln złotych (2 mln EUR) w zakład w Łodzi. Nowy zakład będzie specjalizował się w usługach z zakresu „cut & sew”. Jest to szybko rozwijająca się technika pozwalająca na produkcję i pełną personalizację nadruków na wszystkich produktach odzieżowych, takich jak legginsy, biustonosze sportowe i inna odzież sportowa. Rozwijając ten dział produkcji, firma Printful da klientom możliwość tworzenia unikatowych produktów i wyróżnienia się na tle konkurencji.

- W ciągu ostatnich 10 lat Polska zwiększyła swój eksport odzieży o 104%, dlatego, aby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem na usługi z zakresu „cut & sew”, wybraliśmy Polskę jako naszą kolejną lokalizację. Biorąc pod uwagę, że Łódź jest historycznie znana z dobrze rozwiniętego przemysłu tekstylnego i odzieżowego, nasza decyzja była oparta na dostępności pracowników i możliwościach rynkowych, wyjaśnia Davis Siksnans, CEO i współzałożyciel firmy Printful.

Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wspierało Printful w procesie inwestycyjnym, wskazując te najbardziej efektywne dla realizacji nowego projektu narzędzia i rozwiązania. PAIH m.in. organizowała wizyty lokalizacyjne, zapewniła dogłębną analizę rynku czy wsparcie w wyszukaniu lokalnych partnerów.

- Cieszymy się, że Printful wybrał Polskę na lokalizację swojej kolejnej siedziby. Inwestycja firmy niewątpliwie sprzyjać będzie rozwojowi specjalizacji Łodzi jako ośrodka kreatywnego i oczywiście nawiązywać do najlepszych tradycji miasta jako polskiego centrum wzornictwa oraz projektowania odzieżowego. Stworzenie nowych miejsc pracy dla krawców i szwaczy to z kolei nowe możliwości dla specjalistów z regionu łódzkiego, którzy często podejmują pracę poza wyuczonym zawodem, a ukierunkowaną właśnie na branżę odzieżową, mówi Marcin Fabianowicz, dyrektor Centrum Inwestycji Polskich i Inwestycji Polskich. Agencja Handlowa.

- Bardzo się cieszę, że możemy powitać firmę Printful w Łodzi. Obecnie jest to trzecie co do wielkości miasto w Polsce, które doskonale się rozwija i przechodzi transformację. Przemysłowa i kosmopolityczna przeszłość Łodzi definiuje nowoczesny charakter miasta. Jestem przekonana, że Printful skorzysta z naszych wyjątkowych tradycji, lokalnego rynku pracy i znakomitego systemu szkolnictwa wyższego ukierunkowanego na sztuki piękne. komentuje Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi, dodaje:  - Pragnę podkreślić, że Miasto Łódź priorytetowo traktuje wspieranie projektów inwestycyjnych, które mają na celu rozbudowę profilu gospodarczego miasta i tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy.

Nowe centrum realizacji Printful powstaje we współpracy z Colliers, wiodącą firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości i zarządzania inwestycjami, oraz 7R SA, firmą deweloperską zajmującą się nieruchomościami komercyjnymi. - Poprzez wdrożenie ekologicznych rozwiązań w miejscu pracy, budynek będzie odpowiadał specyficznym potrzebom Printful. Projekt 7R Park Łódź West II jest doskonałym przykładem rewitalizacji terenów poprzemysłowych, dzięki któremu powstały nowe miejsca pracy dla mieszkańców Łodzi oraz możliwości rozwoju biznesu
w aglomeracji,
komentuje Katarzyna Litwin, Senior Leasing Manager w 7R SA.

Dostawa na terenie Polski będzie trwała od 1 do 2 dni roboczych, a do Niemiec, jednego z kluczowych rynków europejskich firmy Printful, zaledwie 2 dni robocze. Wysyłka do pozostałych krajów sąsiadujących z Polską będzie trwała od 2 do 5 dni roboczych. Przewiduje się, że nowy zakład będzie gotowy do pracy do końca bieżącego roku, a zwiększona szybkość usług i obecność w Polsce pozwolą firmie Printful na dalszy rozwój na rynkach europejskich.

Informacje o 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma dostarcza dla wielu najemców centra magazynowo-przemysłowe oraz obiekty typu build-to-suit. Portfolio 7R obejmuje zarówno wielkopowierzchniowe parki logistyczne, jak i magazyny miejskie Small Business Unit.

Informacje o Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com.

Informacje o Printful

Printful to firma oferująca usługi druku oraz magazynowania na żądanie pomagająca klientom przekształcać ich pomysły w marki i produkty. Firma wykonuje i wysyła spersonalizowaną odzież, akcesoria oraz artykuły dla domu na zamówienie firm internetowych. W 2020 r. firma osiągnęła kamień milowy przychodu, który przekroczył 200 milionów dolarów i niedawno stała się pierwszą firmą jednorożca (o wartości ponad 1 miliarda dolarów) z łotewskimi korzeniami. Od momentu powstania w 2013 roku firma Printful dostarczyła ponad 33 mln artykułów. Printful zatrudnia obecnie ponad 1800 osób w dziewięciu centrach logistycznych na całym świecie.

Polecane aktualności

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

Kontakt