W lato jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ulicę Piotrkowską

Kultura wraca na ulicę Piotrkowską dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń. Już za parę dni przybędzie okazji do spotkań z muzyką, stand-upem, czy sztuką uliczną, bo do harmonogramu wakacyjnych wydarzeń w mieście dołączają ulubione cykle łodzian.

Stand Up
W wielkim stylu powraca ulubiony cykl dorosłej widowni, która w tym roku zobaczy nowych artystów ze swoimi najlepszymi programami na dużej scenie oraz ze specjalnymi gośćmi na inaugurację. Z cyklem Stand-up Piotrkowska czwartkowe wieczory lipca i sierpnia będą pełne szyderczego humoru i kontrowersyjnych żartów, ale też powiewu świeżej energii .

Już teraz na rozświetlonej klimatycznymi dekoracjami Piotrkowskiej przechodnie i goście ogródków usłyszeć mogą nie tylko początkujących, ulicznych grajków, ale też profesjonalnych muzyków, a nawet całe zespoły muzyczne. A od lipca Piotrkowska rozbrzmiewać będzie jeszcze bardziej różnorodną muzyką, salwami śmiechu dzięki zaproszonym na Piotrkowską komikom, a także okrzykami podziwu dla szalonych akrobatów, mimów i magów, którzy będą prowadzić zadziwiające animacje. Dodatkowo niedziele będą okazją do rodzinnych spotkań przy baśniowych teatrzykach. - Atrakcji będzie mnóstwo nie tylko w każdy weekend wakacji, ale także w tygodniu. Po ciężkim sezonie dla branży artystycznej, ŁCW proponuje 8 kameralnych koncertów, 9 stand-upów, 10 rodzinnych teatrzyków, a także dziesiątki muzycznych niespodzianek i pokazów sztuki ulicznej w każdy weekend wakacji! – mówi Piotr Kurzawa, Zastępca Dyrektora Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Aktualne informacje nt. wydarzeń i artystów dostępne będą na stronie internetowej ŁCW.

Stand-up Piotrkowska

W wielkim stylu powraca ulubiony cykl dorosłej widowni, która w tym roku zobaczy nowych artystów ze swoimi najlepszymi programami na dużej scenie oraz ze specjalnymi gośćmi na inaugurację. Z cyklem Stand-up Piotrkowska czwartkowe wieczory lipca i sierpnia będą pełne szyderczego humoru i kontrowersyjnych żartów, ale też powiewu świeżej energii .

Letnia scena stand-up przenosi się z pasażu Rubinsteina do egzotycznego podwórka z beach barem przy Piotrkowskiej 144. W Las Palmas zobaczyć będzie można plejadę polskich komików na wielkiej scenie i zasiąść wygodnie na leżakach pod prawdziwymi palmami! Pierwsze wydarzenie odbędzie się 1 lipca o g. 20.30, a po roku nieobecności stęsknioną publiczność powita aż trzech specjalnych gości. Program wielkiego otwarcia potrwa nieco dłużej niż zwykle i złoży się na niego występ główny w wykonaniu Tomka Kołeckiego, z suportem Pauliny Potockiej, a gospodarzem całego wydarzenia będzie Grzegorz Dolniak! W kolejnych występach udział brać będą komicy, których widownia Stand-up Piotrkowska jeszcze nie miała okazji zobaczyć, a do tego przed gościem głównym organizowany będzie tzw. open mic, czyli rozgrzewka z udziałem komików wkraczających dopiero na scenę. Jak zawsze będzie różnorodnie i interaktywnie, bo przecież w stand-upie najważniejszy jest kontakt z widownią!

Start każdego wydarzenia o godz. 20.30. Wejście do Las Palmas od Roosevelta (50 m od ul. Piotrkowskiej). Wstęp na Stand-up Piotrkowska jest bezpłatny.

Harmonogram:

01.07. Wydarzenie 1: Tomek Kołecki, support: Paulina Potocka, prowadzenie: Grzegorz Dolniak

08.07. Wydarzenie 2: Rafał Banaś

15.07. Wydarzenie 3: Adam Sobaniec

22.07. Wydarzenie 4: Wojtek Pięta

29.07. Wydarzenie 5: Filip Puzyr

05.08. Wydarzenie 6: Mieszko Minkiewicz

12.08. Wydarzenie 7: Paweł Chałupka

19.08. Wydarzenie 8: Ewa Stasiewicz

26.08. Wydarzenie 9: Ewa Błachnio

Piotrkowska Kameralnie 

Piotrkowska kameralnie powraca do Pasażu Rubinsteina! Specjalnie wyselekcjonowany program małych i dużych koncertów muzycznych w plenerze umili środowe wieczory i jak co roku, zachwyci fanów muzyki klasycznej, autorskiej, jazzowej oraz gatunków smooth/dancing. Rozpoczęcie zaplanowane jest na 7 lipca od spotkania z gypsy jazzem i klimatami Django Reinhardta i Stephana Grappelliego. O g. 20.00 publiczność zasiadającą w ogródkach w Pasażu Rubinsteina powita Hot D’Jazz Trio. W kolejnych koncertach cyklu wystąpią: Tara Gayan, Piotr Krzemiński z zespołem, Aleksandra Borkwiewicz & Apertus Quarter, Agnieszka Greinert, Kwintensencja Brass Quintet, ArtVark Saxophone Quartet, a także Iza Połońska z zespołem. O wysoki poziom artystyczny repertuaru dba Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, menedżer kultury i twórca popularnych festiwali i cykli muzycznych w Łodzi.

Harmonogram:

07 lipca - Hot d'Jazz Trio

14 lipca - Tara Gayan

21 lipca - Krzemiński International Quartet

28 lipca – Aleksandra Borkiewicz & Apertus Quartet

04 sierpnia - Greinert Trio - Babskie historyjki

11 sierpnia - Kwintesencja Brass Quintet

18 sierpnia – ArtVark Saxophone Quartet

Polecane aktualności

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Kontakt