Nowe drogi na Widzewie

Sześć widzewskich ulic zostanie w tym roku wyremontowane, dzięki dodatkowym środkom, które pozwolą lepiej zadbać o nawierzchnię po ciężkiej dla dróg zimie.

W tym roku zaplanowaliśmy remonty 20 dróg w całym mieście. Na Widzewie nowa nawierzchnia pojawi się w tym roku na ul. Chmielowskiego, Czernika, Lodowej, Dostawczej, Pomorskiej i Hyrnej.

W tym roku zaplanowaliśmy remonty 20 dróg w całym mieście. Na Widzewie nowa nawierzchnia pojawi się w tym roku na ul. Chmielowskiego, Czernika, Lodowej, Dostawczej, Pomorskiej i Hyrnej. Łącznie ponad 2 km nowych dróg. Dzięki dodatkowej puli środków przeznaczonej na drogi w tym roku, mogliśmy zwiększyć i rozszerzyć zakresy prac, aby jak najwięcej dróg zyskało nowa nawierzchnię i na kolejnych ulicach rozwiązać na stałe problem z ubytkami.

Największy zakres wykonamy na ul. Chmielowskiego. Tu sfrezowana zostanie stara nawierzchnia i ułożona nowa warstwa wiążąca i ścieralna asfaltu. Ponadto wykonamy miejsca parkingowe, aby nie parkować na rozjeżdżonym trawniku oraz powstaną nowe chodniki z płytek, a nie asfaltu. Zadbamy również o pieszych tworząc nowe przejścia przez jezdnię i obniżymy krawężniki. Ulica Chmielowskiego zostanie cała wyremontowana od Widzewskiej do Czernika.

Również ulica Czernika będąca kontynuacją ul. Chmielowskiego zyska nową nawierzchnię. Tutaj wykonana zostanie nowa warstwa wiążąca i ścieralna asfaltu. Ulica Czernika nowy asfalt zyska na całej długości drogi od ul. Chmielowskiego do ul. Bartoka.

Mniejszy zakres prac, ale znaczący w przejeździe, wykonany zostanie na ul. Lodowej. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na mocno wyeksploatowanym odcinku na północ od  skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego. Prace przeprowadzone zostaną na całej szerokości jezdni.

Kolejny nowa droga na Widzewie pojawi się na ul. Dostawczej. Tutaj prace będą kontynuacją już wcześniej wykonanego remontu. Równy asfalt pojawi się na ul. Dostawczej od zakrętu przy Instytucie Energetyki w kierunku ul. Lodowej.

W ramach prac na Widzewie nowa droga pojawi się również na ul. Hyrnej od Listopadowej do Stromej, gdzie gruntowa do tej pory droga zostanie utwardzona geokratą. Tego typu rozwiązanie umożliwi poprawę dojazdu do posesji, a jednocześnie zapewni odprowadzenie wody do gruntu. Na tego typu terenach nie jest możliwe ułożenia asfaltowej drogi ze względu na brak odwodnienia i kanalizacji.

Od drogi na Widzewie zadbali również mieszkańcy, zgłaszając do Budżetu Obywatelskiego wniosek na remont ul. Pomorskiej. Wniosek zyskał poparcie wśród Łodzian i już niebawem prosta i równa nawierzchnia pojawi się na ul. Pomorskiej na odcinku od Gryfa-Pomorskiego, gdzie w ubiegłym roku zakończył się remont drogi w stronę zakrętu w kierunku Mileszek.

Przetargi na te zadania już trwają i pierwsze prace rozpoczną się już w wakacje. Wszystkie zadania przewidziane są do zakończenia jeszcze w tym roku. Prace realizuje Zarząd Dróg i Transportu.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt