Piotrkowska wypełniona wydarzeniami dla każdego

Na Piotrkowskiej w ubiegły weekend wystartował ulubiony cykl wydarzeń najmłodszej widowni, a wraz z początkiem lipca powracają kolejne! W czwartek na letniej scenie przy Roosevelta 2/4 odbędzie się wielka inauguracja Stand-up Piotrkowska.

W nowej edycji pojawią komicy, którzy nigdy jeszcze nie występowali w cyklu, plejada polskiego stand-upu. Na otwarciu pojawi się aż troje znanych komików,
w tym, uwielbiany przez internautów Grzegorz Dolniak. Głównym gościem będzie natomiast Tomek Kołecki, jeden z najlepszych komików młodego pokolenia, który swoimi występami bawił widownię największych stadionów w Polsce oraz za granicą. Z tą propozycją wakacyjne, czwartkowe wieczory na mieście będą pełne szyderczego humoru i kontrowersyjnych żartów.

W weekend na Piotrkowską powracają muzycy prezentujący swoje talenty na wybranych balkonach, a także artyści uliczni, którzy swoimi sztuczkami oraz popisami rozbawią i zadziwią nie tylko dzieci! Wybierając się na spacer od piątku do niedzieli należy spodziewać się więc szalonych akrobatów, klaunów lub tajemniczych magów czy mimów.

Dodatkowo w sobotę i niedzielę wieczorem należy wysoko unosić głowę, by odnaleźć muzykujących w nieco nietypowych miejscach artystów. W programie występy skrzypaczki, trębacza, a także wokalistek śpiewających polskie i światowej szlagiery muzyczne.

Zaś w niedzielę, 4 lipca dziedziniec Urzędu Miasta znów opanują dzieci oraz baśniowe stworzenia, bo o godz. 12.00 rozpocznie się przedstawienie „Przygody zazdrosnego Liliputa”. W kolejnym spektaklu przy Piotrkowskiej 104 dzieci będą mogły ruszyć w podróż z konikiem polnym poznającym „po drodze” postacie o różnych cechach i upodobaniach.

A w kolejnym tygodniu Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprezentuje uwielbiany przez dojrzałą widownie cykl kameralnych koncertów w Pasażu Rubinsteina. Program małych i dużych form muzycznych zainauguruje 7 lipca zespół Hot d’Jazz Trio. W każdą środę wakacji o godz. 20.00 widownia Piotrkowskiej Kameralnie usłyszy inny gatunek od muzyki klasycznej, przez repertuar autorski, jazzowy po smooth/dancing. Szczegóły znajdują się na stronie www.lcw.lodz.pl

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt