Kto stoi za próbą odwołania prezydent Łodzi?

Niespełnieni politycy, pseudospołecznicy i "biznesmeni", winni miastu gigantyczne kwoty pieniędzy. Takie osoby chcą przeprowadzić w Łodzi kosztowne referendum.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Mamy do czynienia z hucpą polityczną i nie możemy na tę hucpę pozostać obojętni. Jest to próba destabilizacji łódzkiego samorządu oraz próba oczernienia, zdyskredytowania prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej. Dlatego warto pokazać, kto stoi za tą akcją polityczną, bo nie są to zwykli obywatele naszego miasta. Referendum to skok na kasę i dla jego inicjatorów jest to próba ucieczki przed długami komorniczymi. Niektórzy członkowie komitetu od lat żyją na koszt miasta i żerują na nas, jako mieszkańcach. Kwota wynikająca z różnego rodzaju zobowiązań sięga aż 4 milionów zł. Pod pretekstem referendum, próbuje się tutaj zbić kapitał polityczny, załatwić prywatne interesy.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Co najistotniejsze, w zbieranie podpisów zaangażowane są osoby, które miały już problemy z dochowaniem bezpieczeństwa danych osobowych. Inicjatorka referendum, pani van Heukelom to przede wszystkim polityk, nie społecznik. I to polityk, który zadłużył miejski lokal na blisko 100 tys. zł, pod przykrywką swojego stowarzyszenia. Polityk, który, jak donosi nawet prawicowy tygodnik DoRzeczy, wpisywał „martwe dusze” na listy poparcia w wyborach samorządowych w roku 2018. Polityk, któremu zostały cofnięte pełnomocnictwa przez Kornela Morawieckiego, a więc ojca obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego. I polityk, który zawsze próbuje dołączyć się do awantur politycznych w naszym mieście i na tych awanturach zbić swój kapitał polityczny.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Przypomnę, że pani van Heukelom w ostatnich wybojach chciała zostać prezydentem miasta i uzyskała niewiele ponad 1% poparcia. Za 2 lata są kolejne wybory i, jeśli pani van Heukelom chce być kandydatem na prezydenta, niech się zgłosi w normalnych procedurach, zamiast robić awantury polityczne. Ta trójka ludzi, o których dzisiaj mówimy, chce zaistnieć, przelewając własne frustracje na Prezydenta Miasta Łodzi. Być może sezon wakacyjny oceniają jako „sezon ogórkowy”, dlatego składają ten wniosek właśnie w tym momencie. Natomiast pamiętajmy, że za każdym wnioskiem stoją ludzie – ta trójka, o której dzisiaj mówimy to ludzie skompromitowani, którzy posiadają zobowiązania wobec naszego miasta i są to ludzie, z którymi normalni mieszkańcy nie chcieli mieć, po prostu, nic wspólnego.

 

Organizator referendum – dług z tytułu zajmowania przez Europejskie Centrum Inicjatyw Obywatelskich, którego jest prezesem zarządu, lokalu nr 6U przy ul. Rewolucji 1905 r. 9 (lokal zdany 6.11.2016 r.) wynosi obecnie (wraz z odsetkami) 94 tys. zł.

Inny z inicjatorów referendum – dług z tytułu najmu lokali użytkowanych wynosi łącznie 48 tys. zł.

Członkowie Łódzkiego Klubu Biznesu – Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji prowadzi obecnie postępowania na postawie 15 tytułów wykonawczych przeciwko Klubowi, do którego kapituły należy jeden z organizatorów referendum, na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł.

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Kontakt