Rusza Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon

W odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby osób z niepełnosprawnościami, Fundacja Avalon otworzyła Kompleksowe Centrum Poradnicze, w którym będzie można otrzymać informacje niezbędne do rozwiązania problemów, z którymi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliscy. W ramach Centrum są oferowane bezpłatne konsultacje z psychologiem, seksuologiem, adwokatem oraz specjalistą ds. niepełnosprawności. Z porad specjalistów będą mogły skorzystać osoby z całej Polski.

 -  fot. Fundacja Avalon

- Osoby z niepełnosprawnościami, a często także członkowie ich rodzin, zgłaszają się do naszej Fundacji szukając wsparcia w rozwiązaniu wielu problemów, z którymi się spotykają - mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon. - Bardzo często barierą jest brak wiedzy lub niemożliwość skorzystania z pomocy specjalisty. To efekt systemowego wykluczenia, a czasem wręcz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami. Dlatego jesteśmy dumni z nowego projektu, który zaspokoi palące potrzeby w zakresie konsultacji prawniczych, psychologicznych czy seksuologicznych. Powołaliśmy zespół specjalistów, którzy będą starali się odpowiedzieć na pytania, pomóc, doradzić, wesprzeć. Zapraszamy osoby potrzebujące z całej Polski.

Porady dla osób z całej Polski

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich i opiekunów. Konsultacje ze specjalistami są nieodpłatne. Będą prowadzone również zdalnie, dlatego można wziąć w nich udział bez potrzeby wizyty w fundacji. Projekt jest skierowany zarówno do podopiecznych Fundacji Avalon, jak i osób spoza organizacji.

- Centrum porad nazwaliśmy kompleksowym, bo właśnie tu osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy otrzymają wsparcie w rozwiązaniu wielu problemów, z którymi na co dzień się spotykają, w najróżniejszych sferach życia - mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon. - Nasi specjaliści udzielą porad w zakresie przysługujących uprawnień, pomocy finansowej, sprzętu rehabilitacyjnego, dostępu do usług, ale także radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

Jak zgłosić się do projektu?

Zgłoszenie do projektu jest wyjątkowo proste. Wystarczy zapoznać się z godzinami dyżurów wybranego specjalisty, a następnie zadzwonić do niego i umówić termin konsultacji. Oto członkowie zespołu ekspertów tworzących Kompleksowe Centrum Poradnicze Avalon:

  • Agnieszka Harasim jest specjalistką do spraw doradztwa osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Świadczyć będzie porady z zakresu przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej. Udzieli informacji na temat aktywności sportowej, warsztatów, szkoleń.
  • Jakub Rafalski jest specjalistą w zakresie psychologii i psychoterapii. Będzie udzielał wsparcia w procesie radzenia sobie z trudnościami. Pomoże przełamach poczucie bezsilności i bezradności oraz budowania pewności siebie i motywowania do aktywności i samodzielności.
  • Barbara Płaczek jest seksuolożką i edukatorką seksualną. Spotkania ze specjalistką będą miały na celu zwiększenie samodzielności w podejmowaniu decyzji związanych z założeniem rodziny.
  • Anna Mikołajczyk jest adwokatem z wieloletnim doświadczeniem. U Anny można uzyskać doradztwo i wsparcie w przygotowaniu dokumentacji prawnej. Dodatkowo specjalistka udzieli informacji dotyczących form pomocy finansowej, uprawnień i możliwości pracownika z niepełnosprawnością.

 

Projekt ma zasięg ogólnopolski i będzie trwał do marca 2024 roku. Do projektu mogą dołączyć osoby z całej Polski. Więcej informacji i dane kontaktowe do specjalistów można znaleźć na stronie www.fundacjaavalon.pl.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt