Kolejne sukcesy UKS Orientuś

Podczas rozgrywanych w Rudawach Janowickich Mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym Biegu na Orientację, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Orientuś zdobyli w sumie 8 medali, w tym aż 3 złote!

Pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski sztafety w damskiej elicie zdobyły doświadczone Agata Olejnik i Ewa Gwóźdź, a także 19-letnia Zuzanna Gielec, która dzień wcześniej zdobyła jeszcze srebro w swojej kategorii K20. Na najwyższym podium mistrzostw stanęły one wspólnie z trenerem Piotrem Paszyńskim. Nie zawiedli również Michał Nowak, Ignacy Słomczyński oraz Stanisław Pachnik. Podopieczni trenera Włodzimierza Gapińskiego zostali mistrzami w biegu sztafetowym juniorów. Medalowe zdobycze UKS Orientuś powiększyły jeszcze juniorki młodsze. Julia Gielec, Marta Komorowska i Zofia Rawecka wywalczyły swoje pierwsze, srebrne medale w tej kategorii wiekowej. W klasycznym biegu na orientację swój drugi złoty medal uzyskał Stanisław Pachnik. Wysoką tegoroczną formę medalami w klasyku potwierdzili także: Ewa Gwóźdź, Wiktoria Doreń i Piotr Rzeńca.

Znakomity występ łódzkich zawodników nie pozostał bez wpływu na nominacje do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata, które na początku lipca odbywały się w Czechach. Pierwszy raz zaszczytu reprezentowania kraju w zawodach tej rangi dostąpiło aż troje łodzian. Agata Olejnik i Krzysztof Rzeńca rywalizowali na dystansie sprinterskim, a Ewa Gwóźdź w biegu średniodystansowym i sztafecie. I właśnie występ w biegu sztafetowym przyniósł polskiej ekipie największy sukces. Łodzianka biegnąca na pierwszym odcinku oraz dwie zawodniczki Grunwaldu Poznań: Hanna Wiśniewska i Ola Hornik wywalczyły w stawce 24 narodowych zespołów szóste, najlepsze w 50-letniej historii startów Polaków miejsce w zawodach rangi mistrzostw świata.

Polecane aktualności

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Kontakt