Operacje w miejskim szpitalu im. Jonschera nawet w ciągu kilku dni

W miejskim szpitalu im. Jonschera przy ul. Milionowej 14 w Łodzi na zabiegi czeka się dosłownie kilka dni - góra kilka tygodni. Na przykład pilne operacje biodra czy kolana są wykonywane w ciągu 2-3 tygodni. A zabiegi onkologiczne nawet po kilku dniach od diagnozy.

Szpital im. Jonschera przy ul. Milionowej 14 -  fot. UMŁ
W miejskim szpitalu im. Jonschera przy ul. Milionowej 14 w Łodzi na zabiegi czeka się dosłownie kilka dni - góra kilka tygodni , fot. UMŁ

Pełną parą ruszyły zabiegi operacyjne w Miejskim Centrum Medycznym im. Jonschera. W placówce nie ma już oddziału covidowego, który przyjmował tylko pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Za to, dla bezpieczeństwa pacjentów, ale i medyków wykonujących zabiegi w placówce powstało 25 łóżek tzw. izolacyjnych - tu trafiają osoby, które przyjmowane są do szpitala i czekają na zabieg lub przyjęcie do oddziału, a które nie mają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na covid przenoszone są do Sali w docelowych oddziałach szpitalnych.

- Osoby z pełnym szczepieniem są zaś przyjmowane od razu na oddział.  Na zabiegi czeka się zaś dosłownie kilka tygodni, dla przykładu pilne operacje biodra czy kolana wykonywane są w ciągu 2- 3 tygodni - podkreśla Michał Banaś, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera.

Praca oddziału ginekologii operacyjnej i zachowawczej MCM im. Jonschera ruszyła pełną parą.

- Zabiegi onkologiczne wykonywane są priorytetowo. A takich operacji mamy nawet 50-80 rocznie. Dodam, że każdego roku wykonujemy również około 500 innych zabiegów ginekologicznych - mówi prof. Sławomir Jędrzejczyk, kierownik oddziału ginekologii operacyjnej i zachowawczej MCM im. Jonschera.

Dr Włodzimierz Koptas, kierownik oddziału chirurgicznego ogólnego MCM im. Jonschera również podkreśla, że zabiegi w przypadku pacjentów onkologicznych są wykonywane w ciągu nawet kilku dni.

- Szczególnie, że po okresie pandemii widzimy, iż zgłaszają się do nas pacjenci, którzy zaniedbali wcześniejsze niepokojące objawy i teraz trafiają do nas w cięższym stanie - mówi dr Koptas.

Zaś dr Piotr Jander, kierownik oddziału chirurgii urazowo - ortopedycznej MCM im. Jonscher apeluje o oddawanie krwi.

- Jedyne co może nas wstrzymać przed szybkim wykonaniem zabiegu jest dziś tylko brak krwi - mówi dr Jander.

Zainteresowani pacjenci mogą kontaktować się z sekretariatami medycznymi poszczególnych oddziałów, gdzie uzyskają dokładne informacje o czasie oczekiwania, wymaganiach, które powinni spełnić przed przyjściem do szpitala. Wszystkie informacje teleadresowe są na stronie: www.jonscher.pl.

 W szpitalu im. Jonschera w Łodzi hospitalizowanych jest rocznie ok. 15.000 pacjentów. Placówka ma 300 łóżek dla chorych. Każdego dnia w 5 komfortowych, klimatyzowanych salach operacyjnych wykonuje się do 35 zabiegów w zakresie okulistyki, chirurgii, ginekologii, ortopedii.

Od stycznia 2021 r. w oddziale okulistyki wykonano ponad 500 operacji zaćmy i około 500 konsultacji po zabiegu związanym z leczeniem zaćmy.

W oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej wykonano w tym samym okresie ponad prawie 100 zabiegów endoprotezy stawu biodrowego i ok. 50 stawu kolanowego.

W oddziale chirurgii ogólnej najwięcej zabiegów wykonano w ramach kompleksowego leczenia jelita cienkiego i grubego - około 50, a także prawie 200 dużych zabiegów z zakresie jamy brzusznej, ponad 80 zabiegów w chorobach zapalnych jelit u osób powyżej 65 roku życia, ponad 50 zabiegów tarczycy
i przytarczyc, ok. 50 zabiegów endoskopowe dróg żółciowych i trzustki itp.

W oddziale ginekologicznym od stycznia do 28 czerwca już wykonano ponad 550 zabiegów.

Po zabiegach pacjenci są konsultowani przez specjalistów w poradniach działających przy szpitalu. Przypomnijmy, że od 1 lipca NFZ zniósł limity przyjęć pacjentów
w poradniach, czyli centra medyczne mogą przyjąć w ramach ambulatoriów taką liczbę chorych, jaką są w stanie.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt