Pełna życia „Placówka” przy pl. Wolności!

W samym sercu miasta, pojawił się kolejny ciekawy lokal gastronomiczny. Placówka przy placu Wolności to miejsce prowadzone przez tandem dwóch energetycznych i przebojowych łodzianek, będące połączeniem kawiarni i dobrej kuchni.

W przestrzennym lokalu serwowane są śniadania, a także dania idealne na lunch, m.in. drożdżowe placki podobne do pizzy, sałatki i kanapki. To właśnie placki są sztandarową pozycją w menu, która nawiązuje do nazwy i jednocześnie lokalizacji!

 Miejsce zdążyło już zaskarbić sobie serca wielu klientów przede wszystkim pozytywną aurą, ale też wyjątkową, domową jakością dań. O kuchnię, ale też klimat lokalu, dba tutaj zgrany i idealnie uzupełniający się duet, czyli Pani Magda i Pani Maja. To właśnie pasja obu Pań odzwierciedlona jest w menu i aranżacji całego wnętrza. W Placówce można więc zjeść porządne śniadanie i lunch, a każda pozycja koresponduje z jedną z kultowych łódzkich lokalizacji, np. zestaw staromiejski, śniadanie „ziemia obiecana”, kanapka bałucka, czy barlicka sałatka. Do każdego posiłku w cenie jest poprawa nastroju na bardziej optymistyczny, dzięki atmosferze lokalu i dużej ilości zieleni, która jest odbiciem pasji Pani Mai. Z kolei galeria zdjęć przedstawiających fotografie dawnej łodzi to pomysł Pani Magdy, wynikający z jej zamiłowania do historii miasta. Przy Pomorskiej 4, odnajdą się nie tylko miłośnicy zieleni, ale też roślinożercy i osoby, które cenią ekologiczne rozwiązania, bowiem obsługa nie korzysta z plastikowych opakowań i posiada przewagę dań wegetariańskich. Ponadto w ofercie znajduje się wysokiej jakości wody i dobrej kawy.

Kuchnia w Placówce jest wybitna w swojej… prostocie, bowiem tutejsze dania są przygotowywane bez użycia półproduktów, z prostych i naturalnych produktów,
i podawane w fantazyjny i ciekawy sposób, co koresponduje z temperamentem właścicielek. – Nasze głowy pełne są planów na organizację ciekawych wydarzeń towarzyskich i kulturalnych. Zamierzamy wszystkie je wcielić w życie,a o szczegółach będziemy informować na bieżąco. – mówi Pani Magda Żyła, manager Placówki. - Jesteśmy na przecięciu szlaków wycieczek po Łodzi dlatego w zamyśle ma być to bardzo łódzkie miejsce, pełne zdjęć pokazujących jak było dawniej i przyjazne dla zwiedzających.- dodaje Pani Magda. W planach jest również gotowanie prawdziwej łódzkiej zalewajki na bazie tradycyjnej, tajemnej receptury.

Placówka znajduje się przy Pomorskiej 4 i jest czynna w godzinach 8:00 – 18:00 w tygodniu, weekendowo 9:00 – 17:00.

Polecane aktualności

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

Kontakt