Wieści z Manufaktury

O!Impro plenerowo w Manufakturze, Sportowy weekend i wiele innych atrakcji.

Jazz powraca do Manufaktury

O!Impro plenerowo w Manufakturze

Przed nami ostatni lipcowy spektakl w ramach akcji Lipcowe spotkania z Teatrem Małym. W najbliższy czwartek deski plenerowej sceny w Manufakturze przejmie zespół O!Impro.

Młodzi aktorzy przedstawią „Wieczór komediowy”, czyli spektakl złożony z krótkich improwizowanych form. To od widzów będzie zależało, jak potoczą się losy bohaterów, a jedynym ograniczeniem niech pozostanie wyobraźnia.

To jednak nie koniec spotkań z Teatrem Małym – ze względu na bardzo duże zainteresowanie, wydarzenie zostanie przedłużone na kolejny miesiąc. W sierpniowe czwartki widzowie będą mogli zobaczyć: Dzieła wszystkie Szekspira, Stosunki Prawne, improwizowany spektakl grupy O!Impro, a także Geriatrix Show.

 

Sportowy weekend

Najbliższy weekend będzie pełen sportowych emocji! Na plaży Manufaktury odbędzie się 7. edycja Bierhalle Manufaktura Beach Rugby. W sportowych rozgrywkach na piasku zmierzą się zarówno drużyny klubowe, jak i amatorskie.

Bierhalle Manufaktura Beach Rugby to drugi co do wielkości turniej plażowego rugby rozgrywany w Polsce. W sobotę (31.07) o godzinie 15 rozpocznie się turniej zespołów klubowych, natomiast w niedzielę (1.08) w samo południe zmierzą się amatorzy.

Rozgrywki wyszły już poza lokalne ramy i zyskały uznanie środowiska rugby. Przez dwa dni na plaży Manufaktury będzie można nie tylko zobaczyć zmagania najlepszych zawodników, ale też poznać zasady gry. Z kolei w środę (28.07), będzie można wziąć udział w profesjonalnych warsztatach – start o godz. 18 na plaży Manufaktury.

 

Jazz powraca do Manufaktury

Sierpniowe niedziele w Manufakturze co roku umilają dźwięki jazzu w wykonaniu najlepszych polskich artystów. Nie inaczej będzie i tym razem – pierwszy koncert w ramach cyklu Manu Summer Jazz Sundays już w pierwszą niedzielę sierpnia (1.08) o godz. 17 na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze.

To już 12. edycja wielkiego święta jazzu w Manufakturze – co roku w niedzielne popołudnia można tu zażyć kultury w najlepszym wydaniu. Dotychczas na scenie Manu Summer Jazz Sundays można było usłyszeć takie sławy polskiego jazzu jak Krzesimir Dębski, Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Paweł Serafiński, Wojciech Karolak, Maciej Tubis. Wydarzenie otrzymało także nagrodę „Jazzowa Perła Łodzi”, przyznawaną podczas Wielkiej Gali Jazzowej "Grand Prix Jazz Melomani".

Motywami poprzednich edycji były m.in. gitara, trąbka, organy czy muzyka filmowa. Tegoroczne spotkania upłyną pod hasłem “Łódzkie saxy” - na Małym Rynku Jazzowym wystąpi śmietanka łódzkich saksofonistów, od muzyków młodego pokolenia do artystów z wieloletnim doświadczeniem. 12. edycję Manu Summer Jazz Sundays otworzy Michał Kobojek Quartet. Trzykrotny laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana wraz z zespołem zaprezentuje utwory, które staną się idealnym rozpoczęciem cyklu.

W kolejnych tygodniach na plenerowej scenie wystąpią: Andrzej Olejniczak (8.08), Jacek Delong (15.08), Dariusz Stanisławski (22.08), a ostatni koncert należeć będzie do kwartetu Kuby Raczyńskiego (29.08).

Na melomanów czekać będą nie tylko miejsca pod sceną, ale także ogródki pobliskich restauracji. Wówczas można nie tylko cieszyć się wspaniałą muzyką, ale również smacznym jedzeniem. Koncerty znakomicie słychać z ogródków m.in. Whiskey In The Jar i Pizzerii „Stopiątka”.

*Wstęp na wydarzenie jest darmowy

 

Kto pyta, nie błądzi – punkt konsultacyjny ws. szczepień

W najbliższy piątek na rynku Manufaktury pojawi się specjalny punkt promocji szczepień przeciwko COVID-19, prowadzony przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi. To wyjątkowa okazja do indywidualnych konsultacji z medykiem.

Punkt stanie na rynku przy wejściu do galerii handlowej w piątek (30.07) i będzie czynny w godzinach 11-14.30. Na zainteresowanych będzie czekał lekarz lub specjalista z dziedziny epidemiologii, który odpowie na wszystkie najbardziej szczegółowe pytania o szczepionki czy sam proces szczepienia.

 

Zaszczep się w Manufakturze

Najbliższy weekend będzie ostatnim, kiedy w Manufakturze będzie stacjonować mobilny punkt szczepień prowadzony przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego. To świetna okazja, by zaszczepić się i zapewnić sobie bezpieczeństwo przed wakacjami.

Szczepienia odbywają się w lokalu na rynku od strony ul. Zachodniej, pomiędzy Pizzerią 105-ką a kolorowymi literkami Manufaktura.

Punkt jest czynny w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 12.30-22. Szczepienia są wykonywane wyłącznie preparatem jednodawkowym Johnson&Johnson. W akcji mogą wziąć udział wszyscy powyżej 18. roku życia. Na szczepienie nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować – wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości. Punkt jest podzielony na dwie strefy – w strefie przyjęć można zapytać personel o wszystkie wątpliwości i zadać najbardziej szczegółowe pytania, a wreszcie także wypełnić ankietę kwalifikacyjną. Z kolei w strefie realizacji odbywają się będą badania, a także samo szczepienie.

Jednocześnie cały czas można zaszczepić się także w Centrum Medycznym Enel-Med w Manufakturze. Placówka posiada preparaty Pfizer/BioNTech i AstraZeneca. Pierwszym z nich mogą szczepić się już dzieci od 12. roku życia (za zgodą rodzica/opiekuna prawnego), drugi przeznaczony jest wyłącznie dla osób powyżej 18. lat. Zapisy na szczepienie prowadzone są w centrum w Manufakturze (poziom 3, wejście od strony ul. Drewnowskiej), telefonicznie, a także poprzez stronę internetową: https://enel.pl/szczepienie-przeciw-covid-19/

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Kontakt