Trwają prace na Helenówku. Tramwaje wrócą do Zgierza

Remont torowiska na Helenówku to już czwarte prace torowe prowadzone w tym roku. Przed nami jeszcze kolejne wymiany szyn w mieście.

Powstaje nowe torowisko na Helenówku
Remont torowiska na Helenówku oprócz wymiany szyn na szlaku obejmuje również modernizację przejazdów przez ul. Okulickiego „Niedźwiadka” oraz ul. Stara Baśń.

Nowe tory na Helenówku pojawią się na ok. pół kilometrowym odcinku od wysokości ul. Borówkowej do granicy miasta, gdzie z drugiej strony również torowcy MPK-Łódź intensywnie pracują na trasie do placu Kilińskiego w Zgierzu. Miasto Zgierz zapowiada uruchomienie połączenie tramwajowego z Łodzią na gwiazdkę, dlatego również i po naszej stronie remontujemy torowisko, aby wspólnie ponownie uruchomić podmiejską komunikację tramwajową w aglomeracji.

Remont torowiska na Helenówku oprócz wymiany szyn na szlaku obejmuje również modernizację przejazdów przez ul. Okulickiego „Niedźwiadka” oraz ul. Stara Baśń. Obecnie prace trwają na pierwszej z ulic, które planujemy zrealizować do połowy sierpnia. Wtedy otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Okulickiego, wróci na swoją trasę linia 89, a prace przeniosą się na skrzyżowanie z ul. Stara Baśń. Budowane są również nowe rozjazdy tramwajowe i wjazdy do zajezdni do której przeniesie się w przyszłości Zakład Techniki MPK-Łódź. Nowe tory pojawią się również na krańcówce. Odcinek pomiędzy ul. Okulickiego, a pętlą chcemy oddać po wakacjach, aby więcej tramwajów mogło kursować na Radogoszcz. Natomiast dalej pracować będziemy przy przyłączeniu torów do zgierskiego odcinka, gdzie prace zakończą się w końcówce roku. Remont torowiska na Helenówku poprawi również komfort pieszym i rowerzystom. Wzdłuż zajezdni powstanie ciąg pieszo rowerowy, który połączy się z drogą rowerową przy ul. Okulickiego i pozwoli na dojście i dojazd do ul. Stara Baśń i lasu Okręglik w Zgierzu.

Remont torowiska na Helenówku to wspólne prace Zarządu Dróg i Transportu i MPK-Łódź. Korzystając z usług Zakładu Torów i Sieci zrealizowaliśmy w ostatnich latach 22 remonty torowisk. Między innymi zmodernizowane zostały odcinki linii tramwajowych na Kopernika, Gdańskiej, Narutowicza, czy Limanowskiego. Remont torowiska na Helenówku to jednak nie ostatnie przewidziane na ten rok remonty. Już 3 sierpnia rozpoczną się kolejne prace torowe na skrzyżowaniu al. Politechniki z ul. Obywatelską. Prace potrwają miesiąc, aby na jesień ponownie wróciły tramwaje do Politechniki.

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Kontakt