Letnie koncerty w Parku Źródliska

Lato sprzyja koncertom na świeżym powietrzu, a odbiór muzyki klasycznej, operowej czy jazzu w takim otoczeniu jest nie lada gratką dla wszystkich melomanów. Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na muzyczne niedziele w Parku Źródliska. Koncerty odbywają się do końca sierpnia i są dostępne dla publiczności bezpłatnie.

Letnie koncerty w Parku Źródliska

Muzyka na żywo zabrzmi w Parku Źródliska w wykonaniu studentów, absolwentów i pedagogów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Pierwszy koncert, który odbył się 1 sierpnia zaprezentował najsłynniejsze arie operowe  i operetkowe oraz znane utwory musicalowe. Program kolejnych koncertów to m.in.: spotkanie z jazzem lat 30. i 50., występ kwartetu smyczkowego i tria klarnetowego.

W repertuarze znajdą się m.in.: popularne standardy jazzowe, najsłynniejsze tanga, walce, bolera, menuety i polki, zestawienie „Od Straussa do Joplina" czy znane i lubiane standardy muzyki rozrywkowej, które zaprezentowane zostaną w ostatnią niedzielę sierpnia. Każde wydarzenie będzie zawierało krótką prezentację i wprowadzenie. Słowo o muzyce wygłosi Piotr Mika lub Małgorzata Nowak.

Najbliższy koncert odbędzie się 8 sierpnia. Pod zabytkowym dachem koncertowej altany improwizować będą utalentowani młodzi jazzmani – Paweł Miętus, Szymon Szyszka i Michał Rutkowski, studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Publiczność będzie mogła posłuchać instrumentalnych wersji piosenek, które na przestrzeni lat zyskały status kultowych standardów. Tym razem zabrzmią w nowych, świeżych interpretacjach jazzmanów młodego pokolenia. W programie znajdą utwory: Milesa Davisa, Franka Loessera, Charlesa Mingusa, Jerome’a Kerna, Ralpha Raingera, Johna Klennera i Franka Churchilla. „Someday My Prince Will Come” - kompozycja tego ostatniego autora znana jest dzięki animacji Disney’a „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” i znajduje się wśród 20 najbardziej popularnych filmowych tematów wszechczasów.

program koncertów:

8 sierpnia 2021, niedziela

Jazz w Altanie i utwory  takie jak: „Four” Milesa Davisa,  “I've Never Been in Love Before” Franka Loessera, “Goodbye Pork Pie Hat” Charlesa Mingusa i “Someday My Prince Will Come” Franka Churchilla czy “Just Friends” Johna Klennera.

godz. 17:00

15 sierpnia 2021, niedziela

Kwartet tanecznym krokiem, czyli najsłynniejsze tanga, walce, bolera, menuety
i polki, a wśród nich m.in.:  Allegro z Koncertu skrzypcowego E-dur „Wiosna” z cyklu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego, Walc nr 2 z II Suity Jazzowej Dmitrija Szostakowicza, „Nad pięknym modrym Dunajem” op. 314 Johanana Straussa (syna) i „Bésame mucho” Consuelo Velázqueza.

godz. 17:00

22 sierpnia 2021, niedziela

Od Straussa do Joplinan i utwory m.in. Piotra Czajkowskiego - Suita z baletu Dziadek do orzechów” op. 71a, George’a Gershwina – Summertime z opery Porgy and Bess czy Claude’a Debussy – Golliwog’s Cake-walk z Kącika dziecięcego.

godz. 17:00

29 sierpnia 2021, niedziela

Estradowy finał lata, który poświęcony jest muzyce rozrywkowej i piosenkom m.in.: Andrzeja Zauchy, Ewy Bem, Arethy Franklin i Stevie Wandera.

godz. 17:00

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 17.00 w Parku Źródliska I w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego.

Wstęp wolny, ale liczba przygotowanych miejsc siedzących, ze względu na wytyczne sanitarne jest ograniczona.

Organizatorami Letnich koncertów w Altanie są: Akademia Muzyczna w Łodzi, Zielona Łódź, i Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Polecane aktualności

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Kontakt