Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98

Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98, w którym powstanie 35 nowoczesnych mieszkań dla łodzian. 17 z nich zostanie wynajęte jako lokale z czynszem komunalnym. Miasto wraz z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego jest w trakcie inwestycji, w których finalnie będzie ponad 300 mieszkań.

Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98
Przy ul. Nawrot 98 miasto wraz z WTBS buduje nowy blok, w którym przyszli najemcy znajdą 35 nowych mieszkań - w tym 17, które wynajmiemy na takich samych zasadach jak wszystkie inne lokale komunalne, z takim samym czynszem.

- Przy ul. Nawrot 98 miasto wraz z WTBS buduje nowy blok, w którym przyszli najemcy znajdą 35 nowych mieszkań - w tym 17, które wynajmiemy na takich samych zasadach jak wszystkie inne lokale komunalne, z takim samym czynszem. Gdzie nowi mieszkańcy dostaną też 24 miejsca garażowe, a tzw. zielony dach uatrakcyjni miejsce. Podkreślę, że w budowie nowych mieszkań jesteśmy konsekwentni. WTBS finalizuje właśnie budowę bloku z 49 mieszkaniami (w tym 24 pod lokale komunalne) na Wysokiej 30. Termin zakończenia inwestycji jest tam przewidziany na listopad tego roku. Rusza budowa na Nawrot 98. A WTBS już szykuje się do rozpoczęcia inwestycji przy ul. Przędzalnianej 101/103, gdzie finalnie znajdziemy 36 mieszkań. Jest już prawomocne pozwolenia na budowę, jest dokumentacja projektowa. Jeśli przetarg na wyłonienie wykonawcy pójdzie równie sprawnie to jeszcze w grudniu koparkę rozpoczynającą inwestycję zobaczymy przy ul. Przędzalnianej. A potem na Skierniewickiej 8/10, Oblęgorskiej przy Widok czy przy ul. Lubelskiej. Dodam, że nie sztuka jest wydać pieniądze z miejskiego budżetu. A koszt tej inwestycji przy Nawrot szacowany jest na ok. 11 mln zł. Dlatego już teraz finalizujemy wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie budowy na ok. 4,6 mln zł - mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

Przy ul. Nawrot przyszli mieszkańcy znajdą 14 "kawalerek", 19 mieszkań dwupokojowych oraz dwa trzypokojowe. W nowym budynku do dyspozycji najemców będzie też parking na 24 miejsca. Nad garażem zaplanowano zaś zielony dach.

- I nowość, ale też standard, który chcemy wprowadzić na wszystkich planowanych inwestycjach mieszkaniowych. Powstanie tu podziemny zbiornik, który będzie gromadził wody opadowe. Będzie on magazynował wodę chociażby po większych deszczach. W tym roku chcielibyśmy mieć cztery inwestycje w różnych fazach budowlanych: finalizowaną Wysoką 30, Nawrot 98 i Przędzalnianą 101/103 w budowie oraz Skierniewicką 8/10 w projektowaniu - dodaje Radosław Stępień, prezes WTBS.

Polecane aktualności

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt