Nadchodzi IV fala pandemii, a wojewoda zamyka punkty szczepień powszechnych

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie z dnia na dzień, a dzieci wróciły do szkół. W takich okolicznościach wojewoda Tobiasz Bocheński (PiS) podjął decyzję o zamknięciu powszechnych punktów szczepień, które mogły szczepić nawet 2.500 osób dziennie w samej Łodzi.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Czy w momencie, kiedy osoby zajmujące się pandemiami, tworzą modele matematyczne, mówią, że pod koniec września, na początku października będzie 30.000 zachorowań, to jest dobry moment, żeby zamykać punkty szczepień. My uważamy, że nie jest to dobry moment, jest to nawet tragiczny moment. Dlatego że rząd powinien teraz zrobić wielką kampanię, żeby zachęcać Polaków do szczepień.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Niestety, w ostatni czwartek, w jednej ze stacji radiowych, minister Dworczyk, z rozbrajającą spokojnością, powiedział, że rząd nie ma pomysłu, jak zachęcić Polaków do szczepień. To jest bardzo przykre, że, w tych trudnych czasach pandemii, nasz rząd, tak naprawdę, nie ma pomysłu na nic. Działa ad hoc – jak coś się wydarzy, to coś zaplanujemy.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Pod koniec sierpnia wojewoda łódzkich rozesłał do wszystkich samorządów, które organizowały punkty szczepień masowych, pismo, że bardzo dziękuje wszystkim szczepiącym, ale od 1 września zamykamy wszystkie punkty, ponieważ nie ma na nie zapotrzebowania. Pan Wojewoda wywiesza białą flagę, poddaje się temu, że jest małe zainteresowanie szczepieniami, szczególnie w wakacje, gdzie większość osób, które chciały wyjechać np. za granicę, już się zaszczepiło.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Dzieci poszły do szkoły, mają być przeprowadzane szczepienia w szkołach, co się wiąże z dodatkowymi wydatkami, a pamiętajmy, że miasto wydało już 300 tys. zł na zorganizowanie tych punktów masowych i wystarczyło je dostosować do tego, żeby szczepiły uczniów. Mamy nadzieję, że wojewoda Bocheński się troszkę otrząśnie, wyjdzie ze swojego gabinetu i zacznie rozmawiać z mieszkańcami, będzie nakłaniał łodzian i mieszkańców województwa do szczepień.

Polecane aktualności

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Kontakt