Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

W dniach 08-10 października 2021 r. (piątek – niedziela) w godzinach 9.00-17.00, Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę Owoce, warzywa, kwiaty, która odbędzie się w sali wystawowej Ogrodu zlokalizowanej w budynku administracyjnym przy ul. Retkińskiej 39/65.

fot. K. Kolasińska

Na wystawie prezentować będziemy jesienną aranżację ogrodu, wraz z warzywnikiem, uprawianego „w zgodzie z naturą”. Wytłumaczymy na czym polega uprawa współrzędna, płodozmian, kompostowanie, ściółkowanie, podpowiemy jak zrobić samemu naturalne preparaty roślinne i nawozy. Pokażemy jak ważna jest bioróżnorodność w ogrodzie z uwzględnieniem siedlisk i kryjówek dla zwierząt.

 

Dzięki uprzejmości Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zaprezentujemy również owoce historycznych odmian jabłoni oraz owoce mniej znanych gatunków sadowniczych.


Uzupełnieniem wystawy będzie kolekcja ciekawych i oryginalnych owoców z drzew i krzewów rosnących w naszym Ogrodzie. Zaprezentujemy różne typy owoców (mieszek, torebka, strąk itd.). Zwiedzający będą mogli także obejrzeć nasiona różnych gatunków roślin w powiększeniu.

 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny od strony ul. Retkińskiej 39/65.

 

W niedzielę 10.10.2021r. o godz. 11.00 w sali dydaktycznej Ogrodu zlokalizowanej w budynku administracyjnym przy ul. Retkińskiej odbędzie się prelekcja „Dzikie owoce jadalne” prowadzona przez mgr Kamilę Kolasińską z Działu Edukacji Ogrodu Botanicznego, wstęp bezpłatny, obowiązuje limit miejsc.

 

Również w niedzielę o godz. 13.00 zapraszamy na wycieczkę „Owoce trujące
w Ogrodzie Botanicznym”, przewodnik: dr. Anna Rogalska – Dział Edukacji, zbiórka przy kasie od ul. Retkińskiej, uczestnictwo po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego lub okazaniu ważnego karnetu.

 

Podczas zwiedzania wystawy prosimy o stosowanie się do obostrzeń epidemiologicznych – noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.

Polecane aktualności

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – stacjonarnie w Łodzi i online

Wydział Kultury

„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”.... więcej

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Kontakt