Za tydzień z Norwegią

Już za tydzień na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 kobieca reprezentacja Polski zmierzy się z Norwegią. Spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2023 rozpocznie się o godz. 19.15.

- To pierwszy od dwóch lat międzynarodowy mecz piłkarski, który zostanie rozegrany w Łodzi z udziałem publiczności. Liczymy na to, że będzie to wspaniałe widowisko sportowe, które przyniesie nam wiele wrażeń. Bardzo się cieszymy, że nasze piłkarki będą mogły skorzystać z naszego obiektu. Stadion jest przygotowany perfekcyjnie. Mamy świetną murawę, która w rankingach plasuje się w krajowej czołówce - powiedział prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu Sławomir Worach.

Razem z szefem spółki będącej operatorem stadionu przy Piłsudskiego z dziennikarzami spotkał się również Adam Kaźmierczak. Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN nie ukrywał, że w czwartek 21 października liczy na dobrą frekwencję.

- To będzie taki sprawdzian, czy kibice stęsknili się za międzynarodowymi meczami w Łodzi. Ten stadion na co dzień jest wypełniany w stu procentach. Mam nadzieję, że na tym spotkaniu kibice też dopiszą i spróbujemy przebić osiem tysięcy osób, które w Gdańsku oglądało pierwszy mecz tych eliminacji z Belgią. Myślę, że jest to wynik do pobicia. Tym bardziej, że ceny biletów są naprawdę promocyjne – powiedział Kaźmierczak.

Dodał, że Norwegia to absolutna czołówka, jeśli chodzi o piłkę nożną kobiet. Jego zdaniem ranga spotkania i klasowy przeciwnik zachęcają do przyjścia na trybuny. - Warto to też zrobić dla naszej reprezentacji, która pod wodzą Niny Patalon robi postępy i ten progres jest widoczny. Awans na mistrzostwa świata byłby znakomitym zwieńczeniem pracy, wykonywanej przez Polski Związek Piłki Nożnej na rzecz rozwoju piłkarstwa kobiecego - podsumował Kaźmierczak.

Wejściówki na mecz Polska - Norwegia - w cenie 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne) - można kupować drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu kupbilet.pl, lub stacjonarnie w: punktach KupBilet oraz salonach Empik i Kolporter. 

O meczu z Norwegią można też przeczytać tutaj.

Polecane aktualności

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – stacjonarnie w Łodzi i online

Wydział Kultury

„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”.... więcej

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Kontakt