[RE] MAKE Festival. Recyklingowy Konkurs Filmowy

Rusza pierwszy w Polsce recyklingowy konkurs filmowy, w którym uczestnicy zmierzą się z wyzwaniem stworzenia wideo o konieczności prowadzenia selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Konkurs potrwa do 5 grudnia i nawiązuje do czerwonych pojemników, które na ulicach Łodzi pojawiły się pod koniec lipca. Na laureata najlepszego filmu czekają cenne nagrody.

W 90 sekund dookoła Łodzi?

Główną ideą konkursu jest promowanie szeroko pojętej ekologii, z naciskiem na elektryczne śmieci. - Chcemy zaprosić uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów do stworzenia czegoś wyjątkowego. Liczymy na ich kreatywność, wyobraźnię, pomysłowość wpisaną w kontekst Łodzi. Najlepsze 90 sekund, które nas zaciekawi, rozśmieszy, wzruszy, nauczy, zasmuci, słowem: wywoła emocje i przekona do działania na rzecz ekologii, zwycięży. Wszystkim uczestnikom już teraz bardzo kibicujemy - mówi Paweł Palus z Europejskiej Platformy Recyklingu, która jest współorganizatorem konkursu.

Czerwony Pojemnik na Czerwonym Dywanie

W każdym filmie powinien pojawić się Czerwony Pojemnik, który jest „twarzą” projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez Miasto Łódź, MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz Europejską Platformę Recyklingu. Celem projektu jest propagowanie selektywnej zbiórki elektroodpadów. W każdej z dzielnic Łodzi pojawiły się charakterystyczne czerwone pojemniki, do których łodzianie mogą szybko, łatwo i w sposób bezpieczny dla środowiska oddać małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Do 56 pojemników mogą być oddawane np. zużyte baterie, zabawki elektroniczne, aparaty fotograficzne, telefony, radia, drukarki itp. Stamtąd trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania, a z części odzyskanych materiałów i surowców powstaną ule z recyklingu oraz unikatowe dzieła sztuki w nurcie trash art.

Złota Sowa i smartfon

Jury będzie oceniać artystyczne walory każdego filmu, ale także sposób pokazania samej Łodzi. - Niezwykle ważne jest dla nas, jako Fundacji Odzyskaj Środowisko, pokazywanie ciekawej i niecodziennej strony recyklingu. Promujemy wiedzę na temat konieczności właściwego postępowania z elektrycznymi śmieciami w sposób niestandardowy, wierząc, że może to być ciekawy temat również na film – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Zwycięzców poznamy 10 grudnia podczas uroczystego przeglądu filmowego. - Wówczas wręczymy także nagrody w postaci statuetki Złotej Sowy i nagród rzeczowych: smartfona, gimballa oraz bonów upominkowych do sklepów sportowych – dodaje.

[RE] MAKE Festival. Recyklingowy Konkurs Filmowy

W roli głównej: Czerwony Pojemnik.
Czas trwania: 90 sekund.
Sposób wyrazu: krótka forma filmowa lub animowana
Scenariusz i reżyseria: mieszkańcy Łodzi, uczniowie i studenci łódzkich szkół i uczelni.

Konkurs trwa od 16 listopada 2021 r. do 5  grudnia 2021 r. Film (dopuszczalne także formy animowane oraz poklatkowe) powinien mieścić się w przedziale od 30 do 90 sekund. Do stworzenia pracy konkursowej można wykorzystywać programy do montażu video np. Windows Movie Maker, Windows Video Edytor, Adobe Premier, Open Shot Editor, InShot i analogiczne. Prace należy zgłaszać na adres: konkurs@odzyskajsrodowisko.pl

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu 10.12.2021 r. w trakcie wydarzenia zorganizowanego w Łodzi, w Muzeum Kinematografii, oraz na stronie internetowej www.odzyskajsrodowisko.pl

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się tutaj.

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt