Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi

Przedstawiciele różnych organizacji i instytucji wspierających na co dzień osoby w kryzysie bezdomności, m.in. Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Ulicznej Misji Medycznej, Zupy na Pietrynie, Centrum Służby Rodzinie, Koła Łódzkiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, a także Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi i Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień przygotowali wspólnie akcję szczepień przeciw COVID-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi.

 -  Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Szczepienia odbędą się w dwie kolejne niedziele - 6 i 13 lutego 2022 roku, w godz. 15:00 – 18:00, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi, przy okazji coniedzielnych spotkań w ramach Zupy na Pietrynie.

Osoby w kryzysie bezdomności przyjmujące pierwszą dawkę zostaną zaszczepione jednodawkową szczepionką. Bezdomni zaszczepieni podczas podobnej, czerwcowej akcji otrzymają szczepionkę firmy Pfizer. Każdy zaszczepiony otrzyma od razu zaświadczenie o zaszczepieniu. Na miejscu będą obecni streetworkerzy zatrudnieni w MOPS w Łodzi, do których codziennych zadań należy specjalistyczna pomoc na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Będą służyć wszelkim, niezbędnym wsparciem i pomocą wszystkim zainteresowanym. Łódzki MOPS pomógł także zorganizować specjalny autobus, w którym osoby oczekujące na szczepienie będą mogły poczekać w cieple na swoją kolej, a osoby już zaszczepione będę mogły spędzić niezbędny, przewidziany czas na miejscu po przyjęciu szczepionki.

 

Pierwsza akcja szczepień dla osób w kryzysie bezdomności, zwłaszcza pozostających poza schroniskami i noclegowniami, zorganizowana została w czerwcu 2021 roku. Zaszczepiono wówczas 320 osób.

*****

Dodatkowo od niedzieli 6 lutego, medycy Ulicznej Misji Medycznej będą mogli wykonywać badania USG, dzięki mobilnemu urządzeniu, które udało się zakupić z pieniędzy przekazanych podczas zbiórki ogłoszonej przez abpa Grzegorza Rysia, w V Światowym Dniu Ubogich (14 listopada 2021 roku). Przenośne urządzenie o wartości 20 tysięcy złotych pomoże zobrazować narządy jamy brzusznej i płuca. Będzie służyło tym, którzy na co dzień nie mają dostępu do opieki medycznej.

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt