Pamięci Powstańców Warszawskich

Sprawdź, jak Łódź uczci Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego -  Archiwum UMŁ
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego , Archiwum UMŁ

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego o godz. 12 w Archikatedrze Łódzkiej zostanie odprawiona msza święta. Po mszy przy mogile ks. Tadeusza Burzyńskiego zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Władze miasta reprezentować będzie Luiza Staszczak-Gąsiorek, dyrektor Departamentu Partycypacji Społecznej i Kultury UMŁ.

Po godz. 17, po symbolicznej minucie ciszy w godzinę „W”, na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej odbędzie się wspólne składanie kwiatów i zapalanie zniczy na mogile gen. bryg. Franciszka Edwarda Pfeiffera ps. „Radwan”. Władze miasta podczas uroczystości reprezentować będzie Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi.

O godz. 17, czyli w symbolicznej godzinie „W” Centrum Zarządzania Kryzysowego UMŁ uruchomi też syreny alarmowe w mieście. Sygnał będzie nadawany przez minutę

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt