Bulwary Północne: trudny początek remontu. Prace przyspieszą po ustaniu wichur

Wykonawca przebudowy ul. Ogrodowej i Północnej na początek zabrał się za zabezpieczanie drzew i rozebranie chodników. Demontaż trakcji musi poczekać na ustanie wichur.

Remont ul. Północnej -  fot. ŁÓDŹ.PL
Demontaż trakcji na ul. Północnej musi poczekać na ustanie wichur , fot. ŁÓDŹ.PL

Część kierowców jest mocno rozczarowana pierwszymi dniami prac na ul. Ogrodowej i Północnej. Spodziewano się tam ciężkiego sprzętu, frezowania jezdni i demontażu starej sieci, ale wykonawca na razie zabezpieczył drzewa i zabrał się za rozbiórki chodników i krawężników. Kiedy możemy się spodziewać przyspieszenia prac?

– Wykonawca przygotował zaplecze budowy i zgromadził niezbędne materiały. Rozpoczęcie intensywniejszych prac – frezowanie nawierzchni jezdni i rozbiórka trakcji – zostały przełożone na następny tydzień z uwagi na zapowiadane wichury. Przy tak silnym wietrze demontaż sieci nie byłby bezpieczny. Te prace rozpoczną się po weekendzie – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W pierwszym etapie przebudowy ul. Ogrodowej i Północnej została zamknięta nitka po stronie parku Staromiejskiego, a ruch odbywa się dwustronnie drugą jezdnią. Wykonawca najpierw zdemontuje całą starą nawierzchnię i sieć po stronie parku i z torowiska. Potem zacznie prace przy podziemnych sieciach. W drugiej połowie roku powinny zacząć się prace przy układaniu nowych nawierzchni jezdni, chodnika i torowiska.

Całość prac potrwa do końca 2023 roku. Wzdłuż ulicy pojawią się także nowe nasadzenia, zielone pergole, ławki, oświetlenie i droga rowerowa. Remonty obejmą także sąsiednie park Staromiejski, Stary Rynek i Plac Wolności.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt