Zakaz wstępu do parków i lasu w Łodzi. Trwa usuwanie skutków nawałnicy [AKTUALIZACJA]

Burzy z tak gwałtownym wiatrem i deszczem nie było nad Łodzią od kilkunastu lat. Wciąż usuwane są szkody wyrządzone przez czwartkową nawałnicę. Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków i Lasu Łagiewnickiego ze względu na powalone drzewa i bezpieczeństwo spacerujących.

Skutki czwartkowej nawałnicy w Łodzi
Skutki czwartkowej nawałnicy w Łodzi

W najbliższych dniach trwać będzie usuwanie skutków czwartkowej nawałnicy, która wyrządziła duże szkody m.in. w łódzkich parkach. Dlatego do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków ze względu na niebezpieczeństwo osunięcia się kolejnych drzew i konarów.

  • Zakaz wstępu obowiązuje na: zieleńcu przy ul Hipotecznej, w parku im. Adama Mickiewicza (Park Julianowski) oraz w Parku Piastowskim na Teofilowie.
  • Mimo braku zakazu wyjątkowo uważać trzeba w parku im. Józefa Piłsudskiego (Park na Zdrowiu) oraz w parku im. Stefana Żeromskiego na Teofilowie.
  • Do odwołania zamknięty jest Ogród Botaniczny, gdzie również trwa porządkowanie terenów po stratach w drzewostanie.
  • Za względu na powalone drzewa Las Łagiewnicki do odwołania jest nieprzejezdny i niebezpieczny.

Dodatkowe pieniądze na usuwanie szkód

Prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję o uruchomieniu rezerwy kryzysowej z budżetu Łodzi, aby wydziały UMŁ odpowiedzialne za posprzątanie miasta mogły jak najszybciej podpisać umowy z firmami i by te jak najszybciej uprzątnęły przewrócone i połamane drzewa z zieleńców, chodników i pasów dróg. Przeznaczona na ten cel kwota będzie uzależniona od potrzeb.


AKTUALIZACJA, 14 sierpnia

  • Ogród Botaniczny jest ponownie otwarty. Odwiedzający mogą jednak poruszać się tylko po utwardzonych drogach i nie mogą wchodzić na tereny odgrodzone, gdzie wciąż trwa usuwanie powalonych drzew i połamanych gałęzi.
  • Udostępniamy dla mieszkańców Park Piastowski, który był zamknięty ze względu na uprzątanie powalonych drzew. Alejki są udrożnione i oczyszczone, nie ma  zagrożenia dla odwiedzających. Jednakże prace związane z uprzątaniem pni i konarów nadal będą trwały.
  • W części parków i zieleńców trwają prace związane z usuwaniem powalonych drzew i połamanych konarów. Firmy wykonujące tam roboty wygrodziły te miejsca - dla bezpieczeństwa - taśmami. Prosimy o nie przekraczanie tych taśm i nie wchodzenie na tereny objęte pracami. Szczególnie prosimy o ostrożność w Parku Armii Łódź na Teofilowie, gdzie taśmami został wygrodzony teren, na którym PGE prowadzi naprawy instalacji elektrycznej. Takie tereny zostały też wygrodzone taśmami m.in. w Parku Grabieńskim (Teofilów) oraz Park Piłsudskiego, gdzie usuwane są powalone drzewa.

Przypominamy, że nadal, do odwołania, obowiązuje zakaz wstępu do dwóch parków: zieleńca przy ul. Hipotecznej i Parku Mickiewicza (Julianów). Mimo braku zakazu wyjątkowo uważać trzeba w Parku Piłsudskiego (na Zdrowiu) i w Parku Żeromskiego na Teofilowie.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt