Nasi na Uniwersjadzie

Od 19 do 30 sierpnia w Taipei na Tajwanie rywalizować będą uczestnicy XXIX Letniej Uniwersjady. Medale zostaną rozdane w 22 dyscyplinach. W pięciu z nich na arenach zobaczymy m.in. przedstawicieli łódzkich uczelni i klubów sportowych.

Tradycyjnie już w polskiej reprezentacji najsilniejszą ekipą będą lekkoatleci. Tym razem jednak wystartuje ich znacznie więcej, niż podczas czterech poprzednich uniwersjad, na które jechało po 30 osób. Teraz lekkoatletyczna kadra Polski będzie liczyła ponad pół setki, z czego 40 proc. to zawodnicy reprezentujący nasz kraj na zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Londynie. W tym doborowym gronie nie zabraknie przedstawicieli naszego miasta. W biegach indywidualnych i sztafetach wystartują: Karolina Zagajewska (AZS Łódź, Uniwersytet Łódzki) na 100 m oraz Kajetan Duszyński (AZS Łódź, Politechnika Łódzka) na 400 m. Na 800 m pobiegnie natomiast Mateusz Borkowski (RKS Łódź, Wyższa Szkoła Sportowa).

- Karolina i Kajetan to nasze medalowe nadzieje, szczególnie w sztafetach. Liczę również na dobry występ Mateusza. Ten młody zawodnik Stanisława Jaszczaka otarł się już o medal młodzieżowych ME i mam nadzieję, że w Taipei z jego strony możemy się spodziewać co najmniej finału - powiedział Lech Leszczyński.

Prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki i AZS Łódź poleci na Tajwan jako szef polskiej ekipy lekkoatletycznej, w której znalazło się również dwoje trenerów klubu z ul. Lumumby: Hanryka Blausz i Krzysztof Weglarski. To szkoleniowcy, z którymi na co dzień pracują Zagajewska i Duszyński. - Nigdy jeszcze nie było tak, że dwójka trenerów oraz szef ekipy są z jednego klubu. To taka dość sympatyczna sytuacja dla wszystkich osób związanych z łódzkim AZS – powiedział Leszczyński.

Drugą pod względem liczebności i siły ekipą w polskiej kadrze będą pływacy. Do Taipei leci ich 20. W składzie są m.in.: łódzki olimpijczyk z Rio de Janeiro Filip Wypych (AZS Łódź) oraz Milena Karpisz z UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Oboje są studentami Politechniki Łódzkiej. Z tej samej uczelni jest również trener pływaków Marek Hampel, jeden z menedżerów będącej na ukończeniu Zatoki Sportu.

Łódź będzie miała też swoich reprezentantów w łucznictwie i golfie. W tej pierwszej dyscyplinie wystartuje Magdalena Śmiałkowska (KS Społem, UŁ), a w drugiej – Amanda Majsterek (A&A Golf Club, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności). Łódzkie ślady znajdziemy też w kadrze koszykarek, gdzie drugą trenerką jest Edyta Koryzna, mająca w swoim dorobku m.in. tytuł mistrzyni Polski zdobyty z drużyną ŁKS. Wśród podopiecznych Koryzny są m.in. Sylwia Bujniak (WSEwS Warszawa) i Magdalena Pisera (Uniwersytet Medyczny). Obie w poprzednim sezonie grały w MUKS Widzew. W kolejnym Bujniak będzie reprezentowała barwy Artego Bydgoszcz, a Pisera MUKS Poznań.

Warto dodać, że AZS Łódź w Taipei będzie miał swoich przedstawicieli nie tylko wśród zawodników, trenerów i działaczy, ale również w biurze prasowym, w którym będzie pracowała Aleksandra Leszczyńska.

Rywalizację na sportowych arenach w Taipei kibice będą mogli śledzić na antenie Eurosportu. Szczegóły dot. startów naszych zawodników znajdują się na oficjalniej stronie polskiej reprezentacji.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt